Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I Żorski Czarnoprochowy Piknik Strzelecki
#11
To są zawody strzeleckie nazywane "piknikiem".
Bo są konkurencje, klasyfikacje, przepisy i zasady ich dotyczące.
Pikniki strzeleckie są organizowane w mojej okolicy od lat, jedziesz, zapisujesz się płacisz, strzelasz i nikogo nie obchodzi ile punktów strzeliłeś - bo to piknik!
#12
Masz rację, i to mnie nie cieszy, ponieważ podobne wrażenie mogą odnieść i inne osoby. Tymczasem głównym motywem tego pikniku powinno być strzelectwo historyczne i  kolekcjonerstwo - tak w wersji strzelającej jak i nie strzelającej. Są kolekcjonerzy którzy nie chcą albo nie mogą strzelać ze swych eksponatów. Mamy i takich którzy lubią strzelać z oryginałów ale nie po to aby z innymi rywalizować. Sądzę że przy takiej formule trzeba by pokazać że zawody są, owszem, opcją dla chętnych ale dla wszystkich innych - także nowych i niestrzelających - jest niezależny i wart przybycia program.
#13
Witam kolegów ,  mam taka propozycje-pomysł na piknik strzelecki aby osoby ktore chca postrzelac rano/do poludnia  ''w zawodach konkurencjach'' zapisaly sie rano u naszego kierownika strzelan Darka M. ,  ci koledzy beda klasyfikowani do konkursu strzeleckiego . W tym samym czasie [turze strzelań] moga strzelać osoby ktore nie zgłoszą swego uczestnictwa w konkursie/zawodach lecz musza strzelać w rygorze czasowym i  zgodnie z zasadami regulaminu strzelań [czyli 13 strzalow w ciagu 30min] choć nie beda klasyfikowani do konkursu , w  te grono nieklasyfikowanych zawodników także zaliczaja sie strzelcy ''wyczynowi'' ktorzy z wiadomych powodow  nie powinni  byc klasyfikowani gdyz to konkurs dla zabawy a nie dla wynikow i ''głaskania nadętego ego''. Myśle ze wystarcza nam 2-3 tury=zmiany  strzelan  wtedy zostanie nam jakieś 0,5 max. do  1 godz.  przed południem gdzie możemy ten wolny czas przeznaczyc na pokaz strzelecki dla chetnych wizytujacych ten piknik aby strzeli sobie z konkretnego oryginału pod opieka prowadzącego strzelania wraz z właścicielem broni...strzaly oczywiscie nieodpłatne.

Po poludniu nastapi prezentacja oryginalnej broni oraz prelekcje tematyczne z pokazem broni i sprzętu....wolne dyskusje i dalsze atrakcje piknikowe.
#14
Strzelanie strzelaniem, podziwianie oryginałów podziwianiem, ale trzeba i coś zjeść. Katering będzie z restauracji Artus w Żorach, bogracz z pieczywem, cena 15 zł za porcję. Zapisy na katering do godz. 10 w dniu imprezy, można też wcześniej na pw do mnie ( i tak będzie najlepiej :-))) ).
#15
Formuła zaproponowana przez Wyciora, Rusznika i Saddama (ma kłopoty z kompem to jeszcze raz się będzie musiał zarejestrować) naszego Pikniku jest jak najbardziej luźna.
Nie zależy nam na strzelaniu o wyniki i tak jak pisał Rusznik "wyczynowcy" strzelają poza konkursem. Nota bene by było wiadomo kto to taki to zawodnicy z pierwszej dziesiątki Rankingu celpal.org z zeszłego lub tego roku w danej konkurencji + Rusznik Tongue
Głównym celem spotkania jest spotkanie się i porozmawianie o autentycznej starej broni, dotknąć ją i zobaczyć jak strzelają te stare 150 -190 letnie egzemplarze.
Może uda się dopracować takiego regulaminu pikników by pogodzić luźną formę spotkania z wymogami bezpieczeństwa podczas strzelania i pokazu.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
#16
Dla chętnych do uczestnictwa w Pikniku Żorskim publikuję mapki dojazdu:

[Obrazek: f245533c5868bbdbmed.png]


[Obrazek: 7f105bf5ab9f5158med.png]


Namiar w Google pod tym Linkiem

Namiar geograficzny 50°03'15.7"N 18°43'42.6"E

W każdym razie trzeba jechać od strony Żor w kierunku Katowic drogą nr 81 i za miasteczkiem Twingpiks parę set metrów zaraz za przejściem dla pieszych skręcić w prawo i potem druga droga leśna w prawo.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
#17
Napisz, zadzwoń, powiedz o tym swoim znajomym Smile i zachęć ich do przyjścia.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
#18
(21-06-21, 08:12 PM)SadamAlAdin napisał(a): No trzeba by ten "pikniki " gdzieś rozpropagować" , jakiś pejsbook, tinder czy inne , bo jak na razie wychodzi że będzie nas garstka ........
Ja na pewno przyjadę bo jest szansa na dyplom , a i posłuchać będzie warto , wezmę też swego "karabina " bo wiem iż jeden z uczestników mógłby coś o nim powiedzieć.........

Witam, garstka plus jeden kompletnie zielony. No, prawie. Chyba, żeby od rana rzucało żabami, to nie wiem czy się zmobilizuję.
#19
Witam kolegow...co do pikniku strzeleckiego w Żorach to pogoda jest zarezerwowana i opłacona u Farorza [po polsku proboszcza] czyli bedzie piekna aura pogodowa , dwa - na teraz mamy wstępnie zgloszonych az sześciu wystawców broni wiec średnio liczac bedzie okolo 50 sztuk broni na wystawie i do tego bedzie mozliwość dla zainteresowanych kupić sobie cos od kolekcjonerow z ich kolekcji broni lub przynajmniej pogadać o tej kwesti oczywiście poza oficjalna forma Pikniku. 

Poza tym myśle ze  żorska strzelnica jest położona w pięknym lesie i ma fajna biwakowa infrastrukture w postaci wiat i slawetnego drewniannego ''wigwamu'' z paleniskiem oraz miejsc parkingowych wiec jest to ciekawy pomysl na milo spedzone rodzinne niedzielne  południe z atrakcjami jedynymi w Polsce gdyz tyle ciekawej i pieknej ORYGINALNEJ-EPOKOWEJ broni to nikt do tej pory nie wystawił w tym mozliwosc strzelania z takowej broni oraz podgladniecia jak taka bron sprawuje sie podczas strzelania konkurencji-zawodow...

Wiec myśle ze ta forma pikniku strzeleckiego z pokazami przyjmie sie w spoleczeństwie i bedziemy takową  forme strzelań-spotkań dalej rozwijać oraz rozszerzać...

Reagujac na bzdety wypisywane przez niektórych sfrustrowanych forumowiczow  w kontekście tego ze z Zorskiego Pikniku Strzeleckiego chcemy zrobić a zwłaszcza ja jakoby  chce zrobic jakis żałosny bazarek/jarmark ogłaszam ze nie będzie oficjalnego wystawiania epokowej broni  czy innych  akcesori  na handel , wszelkie sprawy zwiazane z ewentualnym zainteresowaniem  kupnem/sprzedazą oryginalnej broni beda mozliwe TYLKO jako prywatne rozmowy poza oficjalną platforma pikniku.

Dodatkowo dla uzmysłowienia ułomnego w tej kwesti rozumowania  pewnych forumowiczów oznajmiam ze nie był to absolutnie mój pomysł  wprowadzenia formuły  kupno/sprzedaz podczas Pikniku tylko większość zapraszanych  przeze mnie osób z środowisk Bractw Kurkowych oraz  kolekcjonerow wyrażała zainteresowanie taka dodatkowa forma kupna/sprzedazy podczas pokazu broni na naszym Pikniku...

Warto tez uzmysłowić zaściankowość rozumowania   przeciwników takiej  DODATKOWEJ formule handlowej  podczas wystawy-pokazu broni gdyż  na większości duzych MIEDZYNARODOWYCH zawodow sa organizowane takie  wystawy kolekcjonerskie jak i  platformy handlowe co bardzo ubogaca oraz uatrakcyjnia takie imprezy , bylem i widziałem osobiście w kilku miejscach w Europie...Polska to zaścianek wiec niech tak pozostanie do końca...!
#20
Warto się wybrać, bo będzie co oglądać. Nieczęsto zdarza się możliwość zobaczenia w jednym miejscu tylu ciekawych i świetnie zachowanych modeli. No i co najważniejsze- działających.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości