Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt Army 1860 cal .44
#1
Pytanie z dziedziny zgodności historycznej repliki. W sklepach widzę modele Coltów ze stalową osłona spustu i wycięciami na montaż kolby. Z tego co wyszukałem to colty ze stalową osłoną spustu były wysyłane do Europy i nie miały wycięć na kolbę. Czy taki rewolwer odpada na zawodach ze względu braku zgodności historycznej? Przymierzam się do kupna i nie chce mieć wtopy, że jakiś niuans mnie wyeliminuje z zawodów. Big Grin
Odpowiedz
#2
Mam nadzieje ze fotki z tej ksiazki rozwieja watpliwosci bronioznawcze...   

                           


Powyzej w kwesti bronioznawstwa chyba wystarczą fotki i tekst z ksiazki tyczacych sie umieszczonych tam fotek...co do przepisow Mlaic to w konkurencji Mariette dopuszczone sa tylko i wylacznie  repliki modeli wojskowych rewolwerow i nic tam nie pisza o jakis szczegolach konstrukcyjnych a raczej fabrycznych typu wyciecie pod kolbe czy jakies śrubki lub rodzaj konkretny typ kablaka spustopwego...ma byc ogolnie zgodny z historycznym modelem rewolweru wojskjowego i tyle nawet skret gwintu w lufie moze byc  niebardzo hiistoryczny [w epoce byl to 1-30'' progresywny na skrecie , w replikach juz tak pieknie nie jest...]
Odpowiedz
#3
No i wszystko jasne  Big Grin dziękuję Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości