Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zouave Santa Barbara
#1
Witam serdecznie Szanowne Grono Smile
Mam pytanie - nabyłem karabin jak w temacie, szperam, szukam (może źle foruję zapytania) i na razie wiem tylko kto go wyprodukował. Nie ma numerów seryjnych i oznaczeń daty produkcji. Może ktoś coś wie więcej na temat tego karabinu?? Fajnie byłoby chociaż wiedzieć czy jest starszy od strzelca... Smile Z góry dziękuję za ewentualne informacje.
Fotki przedstawiają wszystkie oznaczenia.
[Obrazek: 51241515352_f4d314cbfa_z.jpg]
[Obrazek: 51242993094_08fe41609a_z.jpg]
Odpowiedz
#2
Z tego co pamietam to jest stara produkcja Hiszpańska z lat 1970-80tych...
Odpowiedz
#3
Wedle moich danych litera "T" oznacza 1949 r. "T1" - 1975 r. a "T2" -2001 r.
W Hiszpanii integralną numerację broni wprowadzono dopiero od 1995 r.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#4
Dziękuję za informacje - daje to przynajmniej pogląd że broń ma swoje lata, choć na tyle nie wygląda. Jeszcze nie rozbierałem z braku czasu, pierwszy ząb łapie kurek dość nisko ale twardo. Sprężyna mocna - powinien jeszcze posłużyć...
Odpowiedz
#5
Cytat:Wedle moich danych litera "T" oznacza 1949 r. "T1" - 1975 r. a "T2" -2001 r.
Czy w 1949 roku była firma Santa Barbara?
Cytat:Santa Bárbara Sistemas została założona w 1960 roku przez połączenie fabryk hiszpańskiego Ministerstwa Obrony w ramach Instituto Nacional de Industria . Należały do nich arsenały w Sewilli, Oviedo i Trubii.
A świetnie bity znak probierczy na lufie przypomina hiszpański odbiór ostateczny?
Można też znaleźć w sieci informacje o współpracy pomiędzy hiszpńską Santą Barbarą a brytyjskim Parker Halle.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości