Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cook Underhammer 0.36"
#1
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#2
Skoro kominek do góry nogami, to kula też leci do góry nogami? Fajna zabawka, niestety, nie znalazłem jeszcze info o oryginale. Cy to Nathan Allen miał coś wspólnego z tym pistoletem?
Odpowiedz
#3
Witam kolege Czesław2...ukazany powyżej dolnokurkowy pistolet jest odpowiedzią firmy D.Pedersoli na ''wyautowanie'' z przepisów MLAIC dotychczasowego ''lidera'' wśród dolnokurkowych replik pistoletowych z niemieckiej firmy Feinwerkbau za sprawą niehistorycznego mechanizmu zamkowo-spustowego...
Dolnokurkowe pistolety czy karabiny to bardzo fajne modele broni i co ciekawe nie tylko kapiszonowej gdyż w epoce były w tym systemie wytwarzane też SKAŁKOWE dolnokurkowce jak i bardzo rzadko spotykane repliki też produkowano około 2000 roku...dolnokukowy system zamkowy daje szybszy zapłon  oraz wiele innych technicznych wspomagań systemu strzeleckiego.
W latach 1835-65 w produkcji i konstrukcjach dolnokurkowej broni prym wiedli rusznikarze z wschodniego wybrzeża USA choć i w Europie zachodniej nie brakowało wytwórców tego typu broni , większość replik dolnokurkowych systemów kapiszonowców opiera sie na epokowych modelach rodem z USA.
Podoba Ci sie kup sobie , będzie OK na zawody jak i  frajdy strzeleckiej...
Odpowiedz
#4
(06-12-21, 01:57 PM)Rusznik napisał(a): Witam kolege Czesław2...ukazany powyżej dolnokurkowy pistolet jest odpowiedzią firmy D.Pedersoli na ''wyautowanie'' z przepisów MLAIC dotychczasowego ''lidera'' wśród dolnokurkowych replik pistoletowych z niemieckiej firmy Feinwerkbau za sprawą niehistorycznego mechanizmu zamkowo-spustowego...
Dolnokurkowe pistolety czy karabiny to bardzo fajne modele broni i co ciekawe nie tylko kapiszonowej gdyż w epoce były w tym systemie wytwarzane też SKAŁKOWE dolnokurkowce jak i bardzo rzadko spotykane repliki też produkowano około 2000 roku...dolnokukowy system zamkowy daje szybszy zapłon  oraz wiele innych technicznych wspomagań systemu strzeleckiego.
W latach 1835-65 w produkcji i konstrukcjach dolnokurkowej broni prym wiedli rusznikarze z wschodniego wybrzeża USA choć i w Europie zachodniej nie brakowało wytwórców tego typu broni , większość replik dolnokurkowych systemów kapiszonowców opiera sie na epokowych modelach rodem z USA.
Podoba Ci sie kup sobie , będzie OK na zawody jak i  frajdy strzeleckiej...


Witam, Panie Wojtku, wiele rzeczy z broni mi się podoba, tylko trzeba poczekać na parę emerytur, zwłaszcza, że najpierw inną zabawkę chcę kupić. Jeśli można, czy to co napisałem o replice i rusznikarzu Allenie ma sans?Bo nie jestem pewien Czyją repliką jert ten pistolet. tak jak Pan napisał Feinwerkbau?

Jak wpisywać komentarz, żeby nie dublować osoby komentowanej?
Odpowiedz
#5
Przepraszam, Panie Wojtku, gdybym uwaznie przeczytał stronę Pedersoliego, nie zadawałbym głupich pytan, ale z angielskim krucho i wiele rzeczy umyka. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości