Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sezon 2022
#1
Sezon 2022 czas zacząć i to będzie świetny nowy sezon braci strzeleckiej parającej się czarnym prochem.
Żegnamy marny rok 2021, kolejny rok z covidem, podziałami i kiepskimi wynikami. Chociaż w tym czarnym okresie mieliśmy kilka rozbłysków i to nie przelot komet ale supernowych, które nas fascynują i inspirują na nowy sezon. To był dobry sezon naszej młodej nadziei strzeleckiej czyli Krzyśka M. i to mimo kłód rzucanych mu pod nogi przez podobno „wielkich” naszego światka CP.
To w zeszłym już roku padły najważniejsze osiągnięcia zdobyte przez Polaka i to drugi raz z rzędu czyli zwycięstwa Marka B. na Long Shot Slovakia – mistrz Quiqley Match, Billy Dixon i Golden Shot – dla niewtajemniczonych to wszystko na odległościach gdzie nasz wzrok już zawodzi bo od 500 do 1500 yardów.

   
Dla mnie to był sezon tych dwóch niesamowitych strzelców i Agnieszki K. Smile
Ciężko wspominać korespondencyjne Mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce w źle dobranym terminie bo na początku sezonu tuż po lockdown'ie i na strzelnicy gdzie zawodnicy strzelają tylko raz w roku. Gdyby nie właśnie Agnieszka i jej dwa czwarte miejsca (jeden wynik tylko o milimetr gorszy od wyniku dającego trzecie miejsce) i Krzysiek M. czwarty w juniorach to … eh szkoda pisać.
To już za nami i zostawmy te wspomnienia za naszymi plecami, odwróćmy się od nich i idźmy w nowy rok pełni nadziei i oczekiwań tak jak chłopaki z Radomska czy z Cibora.

Panie i Panowie co nas czeka w 2022 r. ?
Niesamowity sezon z mnóstwem ciekawych zawodów tak dla wszystkich pasjonatów strzelectwa czarnoprochowego jak i dla tych z licencjami PZSS. Zerknijmy zatem na celpal.org w zakładce Zawody Aktualne i zacznijmy przegląd.

Niestety w styczniu wpływ 2021 r. jest jeszcze odczuwalny bowiem zawody zapowiedziane w Dzierżnie nie odbędą się a organizator CKS Stare Strzelby swą decyzją grudniową zawiesił wszystkie swoje zawody na 2022 r. szkoda, w konsekwencji nie będziemy ich tutaj omawiać.

W lutym spotykamy się z rewolwerami w garści na zawodach sylwetkowych w Jaworznie na Expercie. Wiadomo strzelamy od 30 m do 100 m i da się trafić. Zapraszamy każdego niedowiarka.

W marcu niestety tylko zawody licencjonowane w Warszawie. Jako, że zawodnicy z licencjami PZSS są dobrze zaznajomieni z kalendarzem zawodów (a jak nie to mogą się zawsze posiłkować naszą stroną celpal.org) gdzie wypełniają warunki do przedłożenia licencji to nie będziemy ich tutaj omawiać.

W kwietniu w Jaworznie na Expercie dwa arcy ciekawe spotkania. Pierwsze 9 kwietnia po raz pierwszy organizowane w Jaworznie sylwetki karabinowe. Krótko przedstawię zasady: strzelamy tylko z postawy stojącej do jednej sylwetki „kury” na trzech dystansach 50 m, 80 m, 100 m po 10 strzałów w dwóch klasach broni – odprzodowej i odtylcowej, oj nie będzie łatwo.
23 kwietnia klasyczny Puchar Śląska pierwsza edycja w konkurencjach MLAIC na dystansach 25 m, 50 m i 100 m. Są to też pierwsze zawody rozgrywane w Lidze 100 i wręczenie Pierścieni Ligii 100 za sezon 2021.

Mała dygresja tam gdzie pisze MLAIC ta proszę także w swej pamięci uwzględnić konkurencje dla karabinów odtylcowych jak Berdan, Sharps50, Sharps100 czy Sharps300 (gdzie jest taka strzelnica) szczegóły są ujęte w regulaminach poszczególnych zawodów.

Maj to miesiąc zawodów na które czekam z utęsknieniem. Już 8 maja Cibórz i te niesamowite 300 m. Czyli oprócz klasyki MLAIC do 100 m wreszcie mamy konkretny dystans. Strzelnica świetna, organizacja super i te kanapki Smile
Lekki oddech i czas na odlewanie pocisków bo 22 maja Radomsko u Ryśka czyli MLAIC 25 – 100 m a dla uparciuchów dzień wcześniej 200 m. Warto się sprawdzić i na tym dystansie.

W czerwcu oprócz zawodów tylko dla zawodników z licencjami mamy 25 czerwca drugą edycję Pucharu Śląska w Jaworznie.

W lipcu 2 dnia, czyli tydzień później zawody u braci Czechów w Uherskym Ostrohu i tam również MLAIC (bez odtylcówek) na dystansach do 100 m.
9 lipca wyjazd do Pleszewa do Arka i strzelanie do upadłego czyli pełny MLAIC do 100 m plus Midle Range i sylwetki 300 m i konkurencje dla karabinów odtylcowych do 300 m. Tam być do końca to jest przyjemność sama w sobie.
Na koniec lipca znów spotykamy się w Jaworznie na zawodach Jaeger gdzie karabiniarze walczą przede wszystkim na dystansie 100 m, kończąc zawody konkurencją Krukowiecki (100 m stojąc).

No i sierpień, sierpień gdzie w Europie mają być rozegrane zawody Long Range (1-8) na Węgrzech i Mistrzostwa Świata MLAIC (13-20) w Phorzheim Niemcy. Czy dojdą do skutku ? Miejmy nadzieję.

Na naszym podwórku za to w sierpniu w Radomsku zostaną rozegrane najważniejsze zawody sezonu 2022 o tytuł „Najlepszego Strzelca w Polsce”.
Tutaj mogą się spotkać w bezpośredniej rywalizacji strzelcy tak bez licencji jak i z nimi i konkurować o ten zaszczytny tytuł „Najlepszego” w poszczególnych konkurencjach MLAIC czy Sharps bez żadnych ograniczeń.

27 sierpnia ostatnie zawody w Czechach znowu Uhersky Ostroh. Nota bene jeżdżę na te zawody co roku by zobaczyć Mistrzów Świata i Europy z Czech i Słowacji w akcji, wierzcie mi warto.

Na początku września bo 3 znowu spotykamy się w Ciborzu na leśnej strzelnicy tym razem w walce o Puchar Bachusa i sprawdzamy nasze nastawy na 300 m czy coś się nie zmieniło. Strzelamy w międzyczasie wszystko co się da na 25, 50 i 100 m by wywalczyć ten Puchar (liczy się do zwycięstwa suma wszystkich punktów).

Dalsza część sezonu jest wielką niewiadomą oprócz sylwetkowych strzelań z rewolweru 26 listopada w Jaworznie.

Zapewne to nie wszystkie zawody bo brakuje informacji np. o zawodach w Chociwlu (północny zachód Polski) a będą na pewno. Jak tylko będziemy znać terminy zaraz uzupełnimy treść naszego anonsu.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#2
Szykujmy się do zawodów a dla nowicjuszy polecam świetny film Marcina o konkurencji Mariette.

Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#3
Nowe zawody a raczej stare rozgrywane w nowej formule dostosowanej do możliwości naszej strzelnicy Experta. Przypomnę w kwietniu po raz pierwszy w Jaworznie będziemy strzelali do sylwetki "kury" na odległościach 50 m (łatwe), 80 m (trudne bo dystans nie opanowany) i 100 m (trudne bo dość daleko) stojąc z wolnej ręki w dwóch kategoriach broni odprzodowej i broni odtylcowej. Strzelać będziemy po 10 strzałów na jedną odległość.
To nie będzie łatwa konkurencja bo będzie się liczyła tak umiejętność jak i kondycja strzelca.
W każdym razie już zacząłem się przygotowywać i sprawdzać z którego karabinu by mi poszło najlepiej. Pierwszy wybór to Feldstutzer M51 i z niego dzisiaj strzelałem na 100 m stojąc. Po złapaniu nastaw oddałem 11 strzałów do zwykłej tarczy i rezultat nie jest zachwycający ale poprawny jak na początek sezonu strzeleckiego.
   
Za tydzień wezmę Lorenza Jaegra i zobaczymy, który będzie lepszy w moim wykonaniu.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#4
No i Lorenz Jaeger w akcji. Też rewelacji nie było na te 100 m stojąc ale tym razem już do kartonowej kurki. Po postrzelaniu do tarczy z nowej eksperymentalnej naważki przyszedł czas na test rzeczywisty i tu zonk zostało mi tylko 8 pocisków. Nie zrażając się oddałem tych osiem strzałów i oto rezultat:
   
Trzeba przyznać, że strzelanie do sylwetki jest trudniejsze niż do tarczy. Wizualnie kura jest mniejsza no i ten nieregularny kształt. Tak jak z Feldka skuteczność 50% i jest to nadal bardzo przeciętny wynik.
Za tydzień to raczej rewolwer na 25 i 50 m bo trzeba się przygotować do sylwetek rewolwerowych na 26 lutego Smile
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#5
Suplement do Kalendarza Zawodów 2022 r.
Czesi organizują 16 kwietnia zawody MLAIC w Uherskim Ostrohu pod nazwą Jarni Cenu czyli Wiosenna Nagroda Smile
Zapraszam wszystkich chętnych a Regulamin tych zawodów po Polsku przeczytacie na celpal.org  Big Grin
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#6
Kolejne przygotowania do zawodów sylwetkowych z karabinów. Tym razem próbowałem strzelać z Lorenza Jaegra na 80 m stojąc bez podparcia. Oto i rezultat:

   

Nie byłem sam bo obok strzelał Józek do kurki wyciętej z kartonu i to sharpsem i na 10 strzałów trafił aż siedem razy. Niestety nie zrobiłem zdjęcia. 
Za tydzień i ja popróbuję do kurki na 80 i 100 m może z feldka Smile
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#7
Ptaszki ćwierkają co w Starachowicach nie będzie zawodów Pucharu Polski. Z szumnych zapowiedzi nie wiele zostało.
Zapraszamy za to do Jaworzna na Sylwetki Karabinowe Big Grin
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości