Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa dioptera.
#11
Przekroje tego dioptera mogą być ,
średnice otworów trudno powiedzieć co komu pasuje.
Założyłem kiedyś Przeziernik Hadleye.


[Obrazek: pol-pl-Przeziernik-Hadleye-USA463-1089-2.jpg]
który ma różne otwory ,przez te małe nic nie widziałem ,było ciemno ,przez duże widziałem za dużo,
Najbardziej pasuje mi ten co jest przy gibssie.
Powierć w blaszce parę różnych otworów ,i wybierz odpowiedni.
Odpowiedz
#12
Jeżeli zdecydujesz się na wymianę w celu zmniejszenia najpierw proponuję próbę z poksyliną lub czymś tego typu i "rozwiercenie" tego mniejszym wiertłem niż otwór jaki jest teraz. Zrobiłem tak kiedyś jako ekperyment aby sprawdzić czy da to jakieś wymierne korzyści. Odległość między przyrządami w Tryonie to ok 85 cm. Rozwierciłem na 0,8 mm.
Co się zmieniło?
- widziałem bardzo ostro przeziernik, muszkę i wyraźnie tarczę. Zauważalnie wyraźniej. Nie musiałem w zasadzie skupiać się na wyostrzaniu wzroku na muszce tunelowej.
- Okrąg wokól tunelu muszki zmniejszył się. Poprawiło się zgrywanie przyrządów celowniczych.
- Pogorszył się czas na szukanie celu patrząc przez tak małe "okienko na świat"
- Mam 32 lata i nie używam okularów. Światło które wpada przez tak wąską dziurkę sprawia, że w środku lata w przyrządach robi się porządna szarówka. Przy lekko! zachmurzonym lipcowym niebie nie byłem w stanie zobaczyć 2 z 4 stalowych niemalowanych sylwetek. Na 100 i 200 metrach. Konkurencję skończyłem tylko dlatego, że brałem poprawki na charakterystyczne punkty odniesienia w pobliżu celu. Precyzyjnym strzelaniem bym jednak tego nie nazwał.
- I ostatnie najważniejsze. Na tarczy nie przyniosło to żadnych korzystnych efektów.
Odpowiedz
#13
Jestem po pierwszych testach. Otwór 1.0 mm nadal za duży - 1,2 nawet nie wkręcałem.  Jest potencjał w porównaniu do seryjnych przyrządów. Jedna tarcza na ustawienie pion, poziom i potem 15 strzałów. Wydawało mi się że dwa zerwałem ale wygląda że 3. . Dystans 100m. 


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#14
Tarcza dobra,zawsze warto mieć w zapasie z większym otworem na złe warunki atmosferyczne ,deszcz ,śnieg pochmurno.
Odpowiedz
#15
Powiem ci że chwilę waliło śniegiem i za duża szparka i tak. W koło muszki widać lufę, konstrukcje osłonowe, trawę.......Jednak jest ponad metr odstępu do muszki . Ale już mam koncepcję na zaradzenie temu. Jedno to mniejsze otwory a drugie to ....zobaczymy czy wyjdzie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości