Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyłanianie kadry do korespondencyjnych ME - głos w dyskusji.
#1
Rainbow 
No i przetoczyła się "straszna" dyskusja o kadrze na ME po sąsiednich forach, którą wprawna ręka zza okrągłego stoliczka szybko wymiotła w niebyt Tongue
A faktycznie to sprawa jest istotna bowiem jak można eliminować dobrych strzelców przy okrągłym stoliczku za pomocą nie opublikowanych dekretów, regulaminów, wytycznych etc ... ?

To co piszę poniżej to moje osobiste zdanie i to trzeba zastrzec już na samym początku bo okrągłostoliczkowcy lubią wszystko przekręcać i strasznie nie lubią jawności.

Mamy dwa aspekty problemu powiedzmy formalny i praktyczny. 

Formalnie za ME odpowiada MLAIC (nie PZSS) i jego Statut a nie przepisy PZSS. 
Jak to wygląda od strony MLAIC ano bardzo prosto - zgłoszona reprezentacja danego kraju przez Kapitana drużyny krajowej i Delegata krajowego bierze udział w zawodach zgłoszonych do ME (tym razem rozgrywanych korespondencyjnie). Kto może brać udział w składzie kadry ano każdy członek organizacji krajowej zgłoszonej w MLAIC. W naszym przypadku trzeba być tylko członkiem PZSS. Czyli każdy członek klubu strzeleckiego mającego licencje klubową PZSS jest jego członkiem. Nie trzeba mieć na pewno  licencji zawodniczej bo ta w MLAIC nie jest wymagana.
Obecne wymagania przedstawione nieformalnie przez okrągłostoliczkowców są nadmiarowe i niepotrzebne i mają chyba tylko za zadanie eliminację niektórych dobrych strzelców z udziału w ME.

Praktyka dotąd była prosta, kto się zgłosił do kadry i sobie opłacił wpisowe i pobyt ten był w kadrze. Praktycznie na każdych ME czy MŚ startowały osoby, które nie tylko nie miały licencji PZSS ale nawet nie były członkami tej organizacji. 

Uważam, że nie może być tak, że jednego roku każdy może uczestniczyć w ME a następnego są tworzone sztuczne bariery by co ? Pokazać ważność okrągłostoliczkowców ? Pokazać kto tu rządzi a reszta mordę w kubeł ?

Nie mamy opracowanego regulaminu powoływania kadry, jest jego projekt na którym od biedy można się oprzeć ale i w nim , z tego co wiem jest zawarta furtka dla niezrzeszonych dlaczego teraz nie można zastosować tych zasad ?

Kuriozalna jest próba wyeliminowania jedynego młodzika z kadry czyli Krzysztofa za pomocą ostro wymaganej licencji. Krzysiek jest członkiem PZSS i uważam ma pełne prawo reprezentować nasz kraj na ME. Nie tylko przez przynależność ale i przez osiąganie doskonałych wyników w strzelanych przez siebie konkurencjach. A może ktoś jest aż tak zazdrosny o te wyniki ?

Zdajmy sobie też sprawę z tego, że z tych zawodów czyli korespondencyjnych ME nie otrzymamy na ich zakończenie żadnych medali czy pucharów - może tylko dyplom uczestnictwa od Organizatora czyli Klubu Świt. Wyniki poznamy dopiero w listopadzie lub grudniu jak je ogłosi MLAIC!

Jest jeszcze jedna kwestia związana z naszą kadrą ale tą omówię w osobnym arcie a tu tylko zaawizuję.
Sprawa dotyczy broni kadrowiczów i amunicji do niej. W MLAIC skończyła się karencja na nieprzepisowe modele replik i stosowanej amunicji do nich - dotyczy to zwłaszcza konkurencji "wojskowych".
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#2
Co dalej z wyłanianiem kadry na ME 2021 ?

Nic nie wiadomo oprócz tego, że jakieś bliżej nie określone grono ustaliło termin i miejsce zawodów.
Cytat:Po kilku naradach ustaliliśmy ...
Może by się te grono władców światka CP ujawniło z imienia i nazwiska no chyba że to jakaś gańba jest dla nich.
Termin zgłaszania kandydatur minął już miesiąc temu i co nic nie wiemy kto się zakwalifikował a kto nie i do jakich konkurencji. Jedynie się dowiedzieliśmy, że kapitan kadry Krzysiek będzie decydował na podstawie wyników osiąganych na zawodach kto wchodzi do Kadry a kto nie.
Padła też na beżowym forum ilość 31 zgłoszeń i nagle wybuchła bomba. Kwalifikują się tylko ci co mają licencje!
Kto tak zdecydował ?
Na jakiej podstawie ?
Skoro przepisy MLAIC mówią tylko (w skrócie) o przynależności do organizacji reprezentujących dany kraj to dlaczego zawodnicy którzy należą do klubów zrzeszonych w PZSS nie mogą reprezentować naszego kraju ?

Zdaje się, że ktoś się z tego grona decydentów zza okrągłego stoliczka zorientował, że jego znajomy - znajomi króliczka nie załapią się do Kadry. Co można zrobić ano zakręcić okrągłym stoliczkiem i wyeliminować biurokracyjnie zawodników stojących na drodze dla króliczka. No i wymyślili - trzeba mieć licencje PZSS.
Nie szkodzi, że od lat nikt ich nie wymagał mało tego nawet ta przysłowiowa przynależność do PZSS nie była wymagana tak teraz trza mieć ten kartonik i już!
Nie szkodzi, że całe środowisko się oburza na taki dyktat bo od razu głosy negatywne są czyszczone na forach beżowym i niebieskim ale pytania wiszą w przestrzeni i brak na nie odpowiedzi jest znamienne.

Wiadomo, że dla konkurencji rozgrywanych w replikach jak Mariette, Vetterli, Lamarmora, Whitworth, Minie będzie więcej chętnych niż tych 8 miejsc i ów króliczek może się nie załapać to eliminuje się 6-7 zawodników i miejsce jest Tongue
Ilu zatem będzie zawodników brało udział w tych Korespondencyjnych ME ? Już nie szerokie grono bo taki był oficjalnie zamysł - 31 osób ale już o 6-7 osób mniej czyli tak ok 23 zawodników. Faktycznie będzie jeszcze mniej bo zawsze się zdarza, ze komuś coś wypadnie.

A ci co niby wiedzą, że biorą udział dalej nic konkretnego nie wiedzą oprócz terminu i miejsca. Nie ma informacji na temat treningów zwłaszcza na 100 m. Czy będzie w ogóle taka możliwość i w jakich dniach ?
Bez możliwości odbycia treningu nie wyobrażam sobie wzięcia udziału w tak prestiżowych zawodach!
Musimy wynająć hotele, czasu jest co raz mniej a organizatorzy mają chaos a nie plan jasnego działania.

p.s. ofiarą kręcenia okrągłym stoliczkiem padł jedyny młodzik Krzysztof i nie szkodzi, że ci sami ludzie co dzisiaj mu piszą, że musi zrobić licencje w zeszłym roku wręczali mu medal PZSS za zdobycie Mistrza Polski. To jak to jest w zeszłym roku nie musiał mieć licencji a w tym musi ?
To się nazywa załatwianie "po trupach" nie ma znaczenie ktoś jeszcze nie dawno hołubiony skoro króliczek nie ma szans na normalny występ w Kadrze bo wyniki nie te Tongue
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#3
No i jest ciąg dalszy awantury na bezowym forum. Niektórzy nie wytrzymują już ciśnienia i opluwają wszystkich na około swym jadem.
Co tak bardzo rozsierdziło tym razem towarzyszy zza okrągłego stoliczka ? Ano żądanie jawności.
Czuję się jak w czasach komuny gdy wszechmocna władza uważała, że ma jedyny monopol na informację i władzę. Dzięki nowym technologiom i czasom monopol na informację towarzyszy o.s. łatwo złamać i można im zadawać trudne dla nich pytania.

Kto zdecydował o terminie i miejscu ME w Polsce ?
Jaki jest skład kadry na ME ?
Jaki jest program tych zawodów w Skarżysku ?

To proste trzy pytania na które nikt nie może uzyskać odpowiedzi. Za to wylewa się stek bzdur, kłamstw, pomówień a ostatnio na "niebieskim" nawet groźby donosów. Oto poziom towarzyszy okrągłego stoliczka!

Nota bene kolejne kłamstwa na mój temat to to, że niby zrobiłem licencje na ME na Węgrzech w 2019 r. Ano drogi Marku licencje posiadam od 2016 r.
Ten przykład pokazuje jak się manipuluje pseudo faktami i jakie są metody zohydzania oponentów przez towarzyszy okrągłego stoliczka.
To mi przypomina dobre stare metody UB jak widać dalej stosowane przez odpowiednie towarzystwo.
Wypominanie komuś, że nie chciał iść służyć do komunistycznego wojska jest dla mnie ohydne zwłaszcza jak sobie przypomnę gdy chłopcy po technikach szli na grubę by uniknąć tego wątpliwego obowiązku.

A pytania dalej pozostają bez odpowiedzi a towarzystwo okrągłego stoliczka dalej nas pogrąża w swym ....
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#4
Po kulturalnym wpisie prawdy wyleciał na beżowym forum cały temat w przeciągu może 20 minut. Na drugim forum chamstwa też nie potrafi przełknąć. Nie wiem jak rozmawiać. Jedyny słuszny sposób na obycie się w takim towarzystwie to jakże pasujący do epoki "Nie krytykuj nie podskakuj, siedź na dupie i przytakuj"
Odpowiedz
#5
Niestety Miner masz rację a chciałbym byś jej nie miał Sad
Również niestety zawiodłem się na kilku ważnych kiedyś dla mnie gościach, którzy wszystko odwracają do góry nogami i zawsze chcą by było wedle ich widzi mi się Sad
Ale dość na tym. Mam nadzieję, że druga strona sporu wreszcie zrozumiała, że nie chodzi nam o jakiekolwiek animozje towarzyskie a o jawność działania każdego gremium, które w jakiś sposób dotyka naszego życia strzeleckiego.
Dość zakulisowych działań i pełna informacja dla wszystkich to tyle co chcemy.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#6
Proszę Pana. Zostałem zablokowany po raz kolejny na ponad miesiąc czasu za to, że wstawiłem w czyimś imieniu odpowiedź na zaczepki. Po raz kolejny w trakcie dogadywania kupna sprzedaży akcesoriów około strzeleckich. Nie mam tam innego dostępu ani kontaktu z ludźmi którzy porobili przelewy i czekają na wysyłkę. Jak to i ja teraz wyglądam przez to, że ktoś nie może ścierpieć prawdy. Ja z tym człowiekiem nie mam o czym gadać. Specjalnie przeszedłem dziś z kilkoma osobami z tamtego forum na Wiadomości prywatne aby uniknąć podżegania konfliktu. A koniec końców i tak dostałem od kruciaka po łbie. Śmiech na sali a w burdelu bal. Tak mozna skwitować to co się tam odprawia.
Odpowiedz
#7
Przykro mi, że moi byli koledzy z "niebieskiego" nadal tak traktują innych Sad
Pozostaje tylko poprosić znajomych, których jeszcze nie zbanowali by poinformowali Pana kontrahentów o możliwości dokończenia rozmów np. tutaj lub na fb.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#8
Dam sobie radę. Tylko kwas zostanie.
Odpowiedz
#9
Witaj Karolu na Zielonym chociaż nie bezpośrednio.

Jak wiesz zawsze podziwiałem to co robiłeś i robisz i masz mój wielki szacunek. Kiedyś też współpracowaliśmy bezpośrednio i nie było z tym problemu.
Wracając jednak ad rem bardzo się cieszę, że chcesz pomóc w bezsensownym konflikcie.
Zatem pytam jak Irek Ciebie bezpośrednio jako przedstawiciela PZSS kto wyłania Kadrę CP na obecne zawody ME ?

Pytam Ciebie jako Organizatora (masz wiele ról Big Grin ) jaki jest program tych zawodów ? Tzn. kiedy są dni treningowe na danych osiach - zwłaszcza na osi 100 m, w jakich godzinach mogą się odbyć ? Ile jest stanowisk na treningi ? Jaka jest odpłatność za treningi ? 
O której się rozpoczynają zawody ? Komu zgłaszać terminy indywidualnych startów ?

To są proste pytania na które odpowiedzi chce znać każdy zawodnik. Do zawodów pozostało już tylko kilkadziesiąt dni i oprócz tego, że będą w Starachowicach 11-12 czerwca nic nie wiemy Sad

Uważam, że jawność informacji jest podstawą każdego porozumienia i pomożesz nam ją odzyskać.

Jest i ostatnie trzecie pytanie jaki jest skład Kadry ? Ale zapewne ono Ciebie bezpośrednio nie dotyczy ale kto wie Tongue
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#10
Otrzymałem od Kapitana Drużyny formularz ze strony MLAIC czyli oświadczenie o zgodach na publikację wizerunku, danych etc..
http://mlaic.org/2021/01/18/1st-mlaic-eu...atch-2021/
W tłumaczeniu googla wygląda to tak:
Cytat:Niniejszym potwierdzam, że przesyłając moje formularze rejestracyjne na pierwsze europejskie zawody korespondencyjne MLAIC, upoważniam:
Międzynarodowa Konfederacja Muzzle Loaders Association w celu rejestrowania i zarządzania przekazanymi przeze mnie danymi osobowymi (imię i nazwisko, adres, data urodzenia, adres e-mail, nr telefonu komórkowego, nr paszportu, nr dowodu osobistego, dane dotyczące broni) wyłącznie w celu organizacji konkurencja.
Międzynarodowa Konfederacja Muzzle Loaders Association publikuje filmy i zdjęcia o mnie na swojej stronie internetowej (www.mlaic.org), na platformach mediów społecznościowych (Facebook, Twitter, WhatsApp, itp.).
Międzynarodowa Konfederacja Muzzle Loaders Association, a także wszystkie inne federacje narodowe biorące udział w pierwszym europejskich zawodach korespondencyjnych MLAIC w celu wykorzystania mojego nazwiska do rejestrowania i publikowania wyników i wyników na stronach internetowych, w mediach społecznościowych lub w gazetach federacji.
Podpisując niniejsze upoważnienie, potwierdzam, że przeczytałem i zrozumiałem treść Polityki zarządzania danymi MLAIC RODO.

Do tej pory tej imprezy ME nie ma w oficjalnym kalendarzu PZSS a Niedźwiadek jest.
To pokazuje absurdalne tłumaczenia bezwzględnego wymagania licencji PZSS.
Organizatorem jest bowiem jednoznacznie MLAIC!
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości