Forum CelPal

Pełna wersja: Cook Underhammer 0.36"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Skoro kominek do góry nogami, to kula też leci do góry nogami? Fajna zabawka, niestety, nie znalazłem jeszcze info o oryginale. Cy to Nathan Allen miał coś wspólnego z tym pistoletem?
Witam kolege Czesław2...ukazany powyżej dolnokurkowy pistolet jest odpowiedzią firmy D.Pedersoli na ''wyautowanie'' z przepisów MLAIC dotychczasowego ''lidera'' wśród dolnokurkowych replik pistoletowych z niemieckiej firmy Feinwerkbau za sprawą niehistorycznego mechanizmu zamkowo-spustowego...
Dolnokurkowe pistolety czy karabiny to bardzo fajne modele broni i co ciekawe nie tylko kapiszonowej gdyż w epoce były w tym systemie wytwarzane też SKAŁKOWE dolnokurkowce jak i bardzo rzadko spotykane repliki też produkowano około 2000 roku...dolnokukowy system zamkowy daje szybszy zapłon  oraz wiele innych technicznych wspomagań systemu strzeleckiego.
W latach 1835-65 w produkcji i konstrukcjach dolnokurkowej broni prym wiedli rusznikarze z wschodniego wybrzeża USA choć i w Europie zachodniej nie brakowało wytwórców tego typu broni , większość replik dolnokurkowych systemów kapiszonowców opiera sie na epokowych modelach rodem z USA.
Podoba Ci sie kup sobie , będzie OK na zawody jak i  frajdy strzeleckiej...
(06-12-21, 01:57 PM)Rusznik napisał(a): [ -> ]Witam kolege Czesław2...ukazany powyżej dolnokurkowy pistolet jest odpowiedzią firmy D.Pedersoli na ''wyautowanie'' z przepisów MLAIC dotychczasowego ''lidera'' wśród dolnokurkowych replik pistoletowych z niemieckiej firmy Feinwerkbau za sprawą niehistorycznego mechanizmu zamkowo-spustowego...
Dolnokurkowe pistolety czy karabiny to bardzo fajne modele broni i co ciekawe nie tylko kapiszonowej gdyż w epoce były w tym systemie wytwarzane też SKAŁKOWE dolnokurkowce jak i bardzo rzadko spotykane repliki też produkowano około 2000 roku...dolnokukowy system zamkowy daje szybszy zapłon  oraz wiele innych technicznych wspomagań systemu strzeleckiego.
W latach 1835-65 w produkcji i konstrukcjach dolnokurkowej broni prym wiedli rusznikarze z wschodniego wybrzeża USA choć i w Europie zachodniej nie brakowało wytwórców tego typu broni , większość replik dolnokurkowych systemów kapiszonowców opiera sie na epokowych modelach rodem z USA.
Podoba Ci sie kup sobie , będzie OK na zawody jak i  frajdy strzeleckiej...


Witam, Panie Wojtku, wiele rzeczy z broni mi się podoba, tylko trzeba poczekać na parę emerytur, zwłaszcza, że najpierw inną zabawkę chcę kupić. Jeśli można, czy to co napisałem o replice i rusznikarzu Allenie ma sans?Bo nie jestem pewien Czyją repliką jert ten pistolet. tak jak Pan napisał Feinwerkbau?

Jak wpisywać komentarz, żeby nie dublować osoby komentowanej?
Przepraszam, Panie Wojtku, gdybym uwaznie przeczytał stronę Pedersoliego, nie zadawałbym głupich pytan, ale z angielskim krucho i wiele rzeczy umyka. Pozdrawiam.