Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muszkiet kapiszonowy P/42
#11
Witam kolegę Przemka...Derek już wcześniej dobrze doradził jeśli idzie o konkurencje w których można wystartować z takowym muszkietem , wiec proponuje na ''rozgrzewkę'' Vetterli [50m karabin ''dowolny'' ] następnie konkurencję Lamarmore [50 metrów karabin kapiszonowy wojskowy].
Mało tego z tego muszkietu można strzelać konkurencje śrutowe...oczywiście jak ktoś jest mocno zawzięty lub tak po prostu dla fanu...

Co zaś sie tyczy przestrzelania i ustawienia celowników w tych muszkietach to jest pewna możliwość i niewielki zakres korekty , lecz najpierw trzeba by było tak na pewnika czyli na 100% przestrzelać broń na 50 i dobrać odpowiednią amunicje do tej konkretnej lufy=sztuki broni...reszta to już robota dla wprawnego i doświadczonego ''tuningmena''.

Co do bagnetów to bywały 2 lub nawet trzy typy do tych muszkietów , zapodaj fotke broni to tak dla pewności określi się jaki typ bagnetu będzie pasował.

Oczywiście zapraszam w imieniu organizatora na najbliższe zawody do Jaworzna-Ekspert , gdy bym nie startował z inna bronią z radością  potowarzyszył koledze w strzelaniach-konkurencjach  z mym P/42... nic straconego gdyż  zawsze możemy sie umówić na inne zawody lub luźne spotkanie na strzelnicy-Ekspert.
Odpowiedz
#12
Dziękuję, kolegom za odpowiedź . Zaproszenie na zawody już przemieniłem w ....zgłoszenie.  Myślę, że Rusznik zna ten egzemplarz broni ..... .  Gdyby, ktoś chciał (poza konkursem) oddać strzał,  to zapraszam. Kule, kapiszony, proch i flejtuch się znajdzie dla chętnych.
Odpowiedz
#13
Witaj kolego Przemku...coś tak wyczuwałem że to Ty  Wink bo kto by inny miał oryginalny  muszkiet p/42 i z niego sobie strzelał  Cool

Już sie cieszę na spotkanie z Toba na strzelnicy , do tego podczas takich fajnych zawodów jaki sa zawody z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego gdzie właśnie taką broń jak nasze angielskie muszkiety P/42 używano.
Oczywiście znana mi jest twa bron P/42 i jest to wersja eksportowa czyli nieco inny model/podtyp niż typowy anglik P/42 i z tego co pamiętam masz tam zaczep na tulejowy bagnet w postaci ''kostki'' pod lufą czyli w typie ''francuskim'' , do tego podtypu P/42 jest dość rzadko spotykany specjalny bagnet tulejowy-kłujny z pierścieniem blokującym na tulei.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości