Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VELKÉ CENY MĚSTA UH. OSTROHU
#1
Zawody w Czechach maja swoją renomę i klasę a Grand Prix Uherskego Ostrohu czyle Velke Ceny Czech to już poziom sam w sobie. O ile przed pandemią bywało licho z ilością strzelców to teraz po ponad rocznej przerwie wszystko zostało odrobione z nawiązką. Nie dość, że poziom strzelecki bardzo wysoki to poziom organizacyjny także wzrósł i o dziwo o elektronikę Smile
Wreszcie Czesi dorobili się prezentacji na TV wyników na bieżąco nie ma już drukowania co godzinę kilkunastu kartek z bieżącymi wynikami. Jak widać za granicą wreszcie doszli do tego co na naszych zawodach mamy od 2014 r. i mam nadzieję, że wkrótce także wyniki z zawodów tak jak u nas będą prezentowane on line. 
Zawody Velke Ceny są międzynarodowe, organizowane zgodnie z przepisami tak MLAIC jak i ISSF i nikomu nie wadzi tam telewizor z wynikami bieżącymi jak niektórym naszym "organizatorom", którzy chcieliby cofnąć organizację zawodów do czasów króla Ćwieczka gdy sami zaczynali przygodę strzelecką.

          

Wyniki jak zawsze wysokie ale tym razem wyższe niż w poprzednich latach. Dość powiedzieć, że kiedyś mając 88 pkt w Lamarmorze byłem ósmy a teraz mając 94 pkt chyba będę na tym samym miejscu (oficjalne wyniki jeszcze nie zostały opublikowane).
Cieszy mnie postawa Zuzanny bo strzelić na zawodach międzynarodowych 7 dziesiątek to nie lada wyczyn Big Grin
Także me oczy się radowały ilu nowych i młodych strzelców wreszcie się pokazało tak po stronie Czechów jak i Słowaków oby i u nas do dwójki Zuzanna i Krzysiek dołączyli młodzi strzelcy o wysokim poziomie sportowym. Szkolmy młodych ludzi tak jak to robią na południu Karpat Smile

Na koniec zamieszczam moje tarcze z Lamarmory bo bardzo mi się spodobały  Big Grin a strzelałem z oryginału Jaegra Lorenza.

         
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#2
Nareszcie udało mi się dotrzeć do wyników zawodów w Czechach i są one dostępne pod  linkiem : https://www.ssk-uherskyostroh.cz/sites/d...u_2022.xls

Jak piszą na swej stronie sami Czesi 
Cytat:W tegorocznej 57. edycji wzięło udział 50 zawodników z Czech, Moraw, Słowacji i Polski. Strzelcy rywalizowali w 160 osobo - startach.


Dawno nie było tylu zawodników w Uherskym Ostrohu a wyniki były tak wysokie, że zajęcie 4-5 miejsca to już dla mnie wielki sukces a dwa III miejsca Zuzanny to wielkie brawa dla niej   Smile

Zresztą sami zobaczcie:
Konkurencja Mariette : I miejsce 95 pkt, II - 93 pkt. a piąte tylko 90 pkt Tongue
Konkurencja Kuchenreuter: I miejsce 96 pkt, II i III - 95 pkt a ósme 90 pkt.
Donald Malson: I i II miejsce 85 pkt.
Vetterli: I i II miejsce 99 pkt, a dopiero na 16 miejscu było 90 pkt.
Lamarmora: I miejsce - 97 pkt, II - 96 pkt a na dziewiątym - 92 pkt.
Whitworth: I miejsce 96 pkt, II - 94 pkt.
Minie: I miejsce 94 pkt. II miejsce 89 pkt.

Czechy to mało kraj wielkich strzelców Smile To samo można napisać o Słowacji i co najważniejsze u jednych i drugich dużo nowych, młodych twarzy Big Grin
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości