Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogólnopolski Piknik Czarnoprochowy Pleszew 2022
#1
Zawody w Karczemce już za nami. Kto nie był niech planuje na przyszły rok. Niestety w roku potężnej inflacji nie było nas zawodników wielu a i pogoda była taka, że o dobre wyniki zwłaszcza w konkurencjach stojących było trudno. Wiatr i słońce i przelotny deszcz tak tym razem nas Karczemka przywitała.
Ale, ale przyjechaliśmy tam przede wszystkim konkurować na dalsze odległości niż 50 m. Nie wiele strzelnic oferuje nam 100 m oś a o 300 m metrach można pomarzyć jedynie w Ciborze i właśnie w Karczemce.
Jak było można podpatrzeć na zdjęciach, które zamieścił kolega Compass pod tym linkiem na naszym forum http://forum.celpal.org/showthread.php?t...07#pid1607

Czekamy na oficjalne wyniki. 
Mogę się jedynie pochwalić tarczą z konkurencji Minie. Zapewne sędziowie się trochę namęczyli ustalając wynik na 85 pkt.  Big Grin

   
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#2
Parę zdjęć.

[Obrazek: IMG-20220710-132053.jpg]
300m
[Obrazek: IMG-20220710-132116.jpg]
300m
[Obrazek: IMG-20220710-132010.jpg]

[Obrazek: IMG-20220710-145233.jpg]
Marcin strzela do sylwetki,na 300m trafił 9 na 10 strzałów.


[Obrazek: IMG-20220710-154848.jpg]


[Obrazek: IMG-20220710-155355.jpg]
Józef zwycięzca .

[Obrazek: IMG-20220710-155754.jpg]
Odpowiedz
#3
Fajne jest to moje zdjecie gdy tak siedzę na bunkrze i sobie dumam... Big Grin
Bo wstyd się przyznać, że tam byłem i strzelałem Angry
Odpowiedz
#4
W  niedzielę dymimy o 14  , zapraszamy ,podymisz na spokojnie ,i będzie dobrze ,
Do zawodów o najlepszego strzelca w Polsce ,trochę ponad miesiąc,
Odpowiedz
#5
Mam nadzieję, że w sobotę będę już miał nowy kalibrator do pocisków, bo ten od Pedersoli niestety dawał mi bardzo luźne pociski. Fabryczny, ale nie do tej lufy jak się okazuje. Ale ładowanie "bajka" pociski same lądowały na dnie lufy Big Grin
I muszę też "zjechać" z naważką nieco w dół bo moja jest zbyt wojskowa.
W każdym razie mam plan treningu i dziękuję za zaproszenie Smile
Odpowiedz
#6
No zdążysz przetestować na Jaegrze 30 lipca u nas na Expercie Smile Potem zbierzesz laury w Radomsku na zawodach o Najlepszego Strzelca Big Grin
A naważka na 100 m to tak minimum 50 gr 1,5FG.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#7
Niestety będę miał nocki wtedy i nie dam rady być w Jaworznie. Jest to okres urlopowy i chyba cudem miałbym wtedy wolne.
Co do naważki to mam swój plan testów, zobaczę co z niego wyjdzie. Ale gorzej niż w Pleszewie to już być nie może Big Grin
Odpowiedz
#8
Co za przyjemność strzelać. jak dymu nie ma?
Odpowiedz
#9
(12-07-22, 01:34 PM)Staszek L napisał(a): Nie ma się co dziwić że na zawodach zawodników coraz mniej.
Samo startowe ...
Jak widać zabawa z CP nie jest tania i jeszcze trzeba się pobrudzić.
Nie wiem jak to liczyłeś ale ja w Jaworznie strzelając z karabinu wojskowego mam inne ceny. Strzał z Lorenza to koszt ok. 3 zł a koszt strzelnicy dla klubowicza to 30 zł na dzień. Strzelam średnio tylko 30 strzałów czyli koszt summa summarum wynosi 4 zł i nie chce być więcej (jak na razie).
Strzelam szwajcarem, pociski odlewam sam a kapiszony kupuję hurtowo Tongue
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#10
Cytat:Jak widać zabawa z CP nie jest tania i jeszcze trzeba się pobrudzić. 
To tak jak na działce, opłaty za "rodos" drogie, sadzonki i nasiona drogie, obornik drogi, opryski drogie... też jest to drogie hobby.
Nie ma dzisiaj taniego hobby, a takie wędkarstwo - to jest dopiero kosmos z wydatkami.
Cytat:Strzelam szwajcarem
pociski odlewam sam
a kapiszony kupuję hurtowo
ad1. bogatemu to wszystko wolno Tongue
ad.2 oblicz koszt zakupu ołowiu, formy do odlewania, czas stracony na to odlewanie, dodatkowo dolicz koszt gazu lub prądu Tongue 
ad.3 zawsze możemy się dopisać do tego zakupu, żebyś miał jaszcze taniej Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości