Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enfield - celownik
#1
Pamiętacie moją tarczę ze strzelań Enfieldem P60 ? Tak strzelałem nisko po prawej stronie.
[Obrazek: attachment.php?aid=861]

To nadszedł czas by dorobić nowy celownik czyli muszkę do tego karabinu z przesuniętą szczerbiną w lewo. Dzięki Bogu jest to oryginał i wymiana muszki odbywa się sposobem zgodnym z epoką czyli wymieniam końcówkę która jest osadzona na ramce i przykręcona jedną śrubką do niej. Efekt pokazuję na zdjęciach. 
                

Zmontowana ramka z muszką stara i nowa wygląda tak:

          

Efekt końcowy jest już na karabinie a jutro strzelanie Smile

   

Jako, że nie jestem ślusarzem a zwykłym amatorem posiadającym tylko podstawowe narzędzia i dwie ręce to poświęciłem aż 4 godziny by zrobić taką małą szajbkę Tongue Potrzebowałem tylko imadła, pilników, wiertarki, wiertła gwintownika i voila oto efekt.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#2
Cytat:Potrzebowałem tylko imadła, pilników, wiertarki, wiertła gwintownika i voila oto efekt. 
I oczywiście materiału do wykonania tego nowego ostrza szczerbinki Smile
Odpowiedz
#3
Strzelanie z nowej muszki.
Na 50 m strzelałem najpierw i to z postawy stojąc. Niestety poszło jak poszło, musiałem nauczyć się nowej muszki a oto efekt końcowy na dzisiaj:
   
Jak widać jest jeszcze lekkie przesunięcie w lewo ale nie jest to odległość docelowa dla tego karabinu.
Poniżej efekt strzelania na 100 m ale z podpórki siedząc. Jednak pogoda dzisiaj była deszczowa i zimna to i cudów nie ma.
   
W dodatku wysokość szczerbiny ustalana prowizorycznie blaszką na strzelnicy z łuski ,22" nie była trwała i blaszka raz za razem "uciekała".
Jestem zadowolony z mojej pracy jak na razie a za tydzień strzelanie leżąc z łokcia i to będzie prawdziwy test.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości