Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzupełnianie danych w EKB
#1
Jak wygląda procedura dodawania kolejnych jednostek broni do Europejskiej Karty Broni ?
Odpowiedz
#2
(13-01-23, 06:55 AM)Siwy napisał(a): Jak wygląda procedura dodawania kolejnych jednostek broni do Europejskiej Karty Broni ?

Witam, wystarczy przesłać do Komendy Wojewódzkiej swoją EKB z rachunkiem za nową broń i karteczką z prośbą o nowy wpis.
Odpowiedz
#3
Dziękuję bardzo.
Odpowiedz
#4
Sam zacząłem temat i sam skończę. W przypadku zakupu broni w sklepie stacjonarnym (lub na allegro, lecz również w sklepie) wystarczy w zupełności kopia dowodu sprzedaży. W przypadku broni kupionej od osoby prywatnej (tak jest w KWP Kraków) kopia umowy sprzedaży musi być potwierdzona za zgodność z oryginałem, lub na miejscu należy okazać oryginał umowy.
Odpowiedz
#5
Cytat:W przypadku broni kupionej od osoby prywatnej (tak jest w KWP Kraków) kopia umowy sprzedaży musi być potwierdzona za zgodność z oryginałem, lub na miejscu należy okazać oryginał umowy. 
Umowa nie musi być nigdzie potwierdzona.
Przesyła się do WPA legitymację, oryginał umowy, jej kopię i pismo przewodnie dotyczące wpisu. W przypadku transakcji "na umowę" broni w kwocie powyżej 1000 PLN warto też odwiedzić urząd skarbowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania kupującego terminie do 14 dni, żeby zapłacić zwyczajowe 2% podatku.
Odpowiedz
#6
W przypadku broni kupionej od osoby prywatnej ,w Łodzi życzyli sobie potwierdzenia od rusznikarza ,że karabin ten jest rozdzielnego ładowania, bo oni się na czarnoprochowych nie znają,
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości