Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MLAIC - RULES December 2022
#11
(03-04-23, 10:07 PM)variag napisał(a): Mało tego, większość cytowanych w tym wątku zmian w przepisach dotyczy konkurencji nie rozgrywanych w naszym kraju, jak: Nr 50 Leipzig, [b]nr 60 Austerlitz, Nr 51 Gettysburg, nr 61 Inkermann, Nr 56 Scout , Nr 57 Patterson.[/b] Jedynie konkurencja Nr 55 Trapper jest rozgrywana w Dzierżnie na nieco uproszczonych zasadach.

Mariusz manipulujesz i to brzydko. Podałem Ci bezpośrednio punkty które dotyczą wymogów skoku gwintu i kalibru i nie są to wymogi wymienione w pkt. 6 dotyczącym Konkurencji Historycznych.
Przykro stwierdzić ale albo się mylisz albo celowo wprowadzasz ludzi w błąd. 
Te zmiany są wymienione w MLAIC Rules w pkt. 4.7. Firearms. Specific Rules also apply for Clay Targets Rules 5 and Long Range Rules 7
podpunkt E. Reproductions.  /e.) Reproduction Military Rifles czyli dotyczącym Replik Karabinów Wojskowych! Kolejne podpunkty i) i vi)

Proszę przynajmniej raz to przeczytaj a nie staraj się na siłę omijać normalnego myślenia.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#12
Darek, niczym nie manipuluję, odnosze się jedynie do zamieszconego przez Ciebie tłumaczenia przepisów od numeru:
Cytat:6. Historyczne wojskowe i cywilne zawody strzeleckie 

6.1 Historyczne dyscypliny strzeleckie mogą się odbyć, chociaż nie są to zawody MLAIC,  mogą one być rozgrywane podczas Mistrzostw MLAIC według uznania Prezydenta lub Wiceprezesa, w zależności od przypadku, po uprzednim powiadomieniu Delegatów o wydaniu wstępnego formularza zgłoszeniowego.
Odpowiedz
#13
Variag...nie wymawiaj sie jak zwykle MANIPULUJESZ  Dodgy , nowe przepisy MLAIC to całość a nie wybiórczo cytowane przez Ciebie fragmenty !!! 

Niestety ani Ty ani inni sfrustrowani dyletanci nie przeskoczą nowych przepisów zwłaszcza tyczących sie replik broni WOJSKOWEJ !! Tam jest wyraźnie określone-napisane jaki ma być kaliber , jaki skręt gwintu +/- 10% a wiec można to zmierzyć wyciorem lub wystarczą SPECYFIKACJE FABRYCZNE od producenta - prawda  Tongue , broń replika wojskowa ma być jak najbliższa epokowemu pierwowzorowi , nie może być przerabiana , musi mieć celowniki zgodne z epokowym oryginałem itp itd
Odpowiedz
#14
(03-04-23, 10:53 PM)variag napisał(a): Darek, niczym nie manipuluję, odnosze się jedynie do zamieszconego przez Ciebie tłumaczenia przepisów od numeru:
Cytat:6. Historyczne wojskowe i cywilne zawody strzeleckie 

No tak my o wozie a Ty teraz o kozie Tongue
Nasza dyskusja dotyczy replik karabinów wojskowych i doskonale to wyłuszczył Ci ponownie Rusznik.

A ja się Ciebie pytam praktycznie czy wedle nowych przepisów replika karabinu wojskowego nie spełniająca wymagań technicznych wymienionych w Przepisach MLAIC w punkcie 4.7.E.e.i) może zostać dopuszczona do kwalifikowania w GP Masovia ?

Ot proste pytanie i prosta odpowiedź tak albo nie.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#15
Cytat:nowe przepisy MLAIC to całość a nie wybiórczo cytowane przez Ciebie fragmenty !!! 
Cały wic w tym, że niczym nie manipuluję.
Cytat:Kolejne przepisy dotyczą powyższych konkurencji historycznych:

6.3 Dozwolone modyfikacje przepisów MLAIC w zawodach wojskowych; tj. nr. 50, 51, 60 i 61 (konkurencje historyczne wojskowe)

I to wszytko w dół co Darek tłumaczył z nowych przepisów MLAIC dotyczy wyłącznie konkurencji wojskowych ale nie strzelanych w naszym kraju.
I o tym pisałem. 
Odpowiedz
#16
Cytat:A ja się Ciebie pytam praktycznie czy wedle nowych przepisów replika karabinu wojskowego nie spełniająca wymagań technicznych wymienionych w Przepisach MLAIC w punkcie 4.7.E.e.i) może zostać dopuszczona do kwalifikowania w GP Masovia ?
Darek, sam sobie zadajesz pytanie - więc i sam sobie na nie odpowiadaj. Nie jestem "inspektorem kontroli broni palnej" (przepis MLAIC nr. 1.10) by się wypowiadać na temat zawodów w których nie brałem udziału ani tam nie byłem.
Cytat:No tak my o wozie a Ty teraz o kozie
Niestety, jest wręcz na odwrót.
Odpowiedz
#17
(03-04-23, 11:29 PM)variag napisał(a): Cały wic w tym, że niczym nie manipuluję.
Cytat:Kolejne przepisy dotyczą powyższych konkurencji historycznych:

6.3 Dozwolone modyfikacje przepisów MLAIC w zawodach wojskowych; tj. nr. 50, 51, 60 i 61 (konkurencje historyczne wojskowe)

I to wszytko w dół co Darek tłumaczył z nowych przepisów MLAIC dotyczy wyłącznie konkurencji wojskowych ale nie strzelanych w naszym kraju.
I o tym pisałem. 
Dobre Smile
Niech tak będzie, że cała dyskusja to nieporozumienie Tongue
Zapomniałeś tylko dodać w swych wypowiedziach, że chodzi Tobie o konkurencje historyczne. Gdybyś dał taki opis od początku nie byłoby spięcia.

W każdym razie podsumowując największa zmiana nas dotycząca (tych strzelających w Polsce wedle zasad MLAIC) dotyczy replik karabinów wojskowych w konkurencjach Lamarmora i Minie. 

Mariusz o tym tu dyskutujemy a nie o konkurencjach historycznych!

Rozwiązaniem tego problemu dla mnie jest złożenie oświadczenia przez zawodnika strzelającego repliką karabinu wojskowego o kalibrze, skoku gwintu i ilości bruzd w jego karabinie. Dane te z reguły podaje producent a jak nie można znaleźć to powtarzam pomożemy zmierzyć.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#18
Panie-kolego Czesław2 , proszę nie tworzyć niepotrzebnej ''paniki''  gdyż nikt w MLAIC nie tworzył i myślę nie będzie tworzył w przyszłości jakiś głupkowatych i nierealnych nowych przepisów w stylu/ w typie  jaki kolega zasugerował   Cool

Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi kolegi jeśli laik czy inny ''świeżak'' NIECHCE być zrobiony w ''banbuko'' czy ''balona'' [podczas swych zakupów broni]  to po pierwsze powinien zaznajomić sie z fachową literaturą tematu lub przybyć na zawody lub inne spotkanie strzeleckie gdzie spotka ludzi powszechnie uważanych za ''ogarniętych w tym temacie'' lub może też zadać konkretne bronioznawcze pytanie NA TYM forum i z pewnością uzyska konkretna oraz  myślę wyczerpującą odpowiedź , zadawanie podobnych bronioznawczych  pytań na forum  ''błękitnej kałuży''  jest równoznaczne w pogrążeniu sie w bagnie dyletanctwa  wypowiedzi frustratów strzeleckich...
Odpowiedz
#19
Kolego Czesławie2, te wałkowane tutaj przepisy są precyzyjnie opracowane pod organizację Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.
MLAIC napisał(a):Broń palna pierwszych 6 (sześciu) miejsc zawodów Minié i Lamarmora (O i R) zostanie sprawdzona/zmierzona po zakończeniu imprezy.
Więc nie ma co się obawiać, że gdy organizator Mistrzostw Polski czy Pucharu Polski nie zastosuje się do tego przepisu i jej nie skontroluje to MLAIC unieważni wyniki zawodników w tych konkurencjach. A ustanowione rekordy Polski w tych konkurencjach zostaną unieważnione. Nic podobnego.
Odpowiedz
#20
(04-04-23, 01:25 PM)variag napisał(a): Więc nie ma co się obawiać, że gdy organizator Mistrzostw Polski czy Pucharu Polski nie zastosuje się do tego przepisu i jej nie skontroluje to MLAIC unieważni wyniki zawodników w tych konkurencjach. A ustanowione rekordy Polski w tych konkurencjach zostaną unieważnione. Nic podobnego.

Mariusz bardzo lubisz manipulować i jedyne argumenty, które i tak odrzucasz to fakty.
Oto masz wyciąg z Regulaminu ostatniego Pucharu Polski z Warszawy :
Cytat:10. SPRAWY RÓŻNE
Przebieg konkurencji MLAIC
Przepisy ogólne
...
Broń i jej ewentualne dodatkowe wyposażenie (np. pas strzelecki, stopka, bączek), rodzaj i wymiary przyrządów celowniczych, sposób ładowania i rodzaj amunicji – o ile nie są określone w niniejszym Regulaminie Zawodów – przyjmuje się, że muszą odpowiadać Constitutions, rules & regulations MLAIC, 05.2020 (https://mlaic.org/wp-content/uploads/20 ... s-2020.pdf) dla danej konkurencji.

I co teraz ?
Broń musi odpowiadać przepisom MLAIC wedle własnego regulaminu tych zawodów. Oczywiście organizatorzy mogą odejść od przepisów MLAIC ale to już nie to !
Mącisz Mariusz, mącisz i nie chcesz przyjąć prostego faktu do wiadomości. Kto chce strzelać według przepisów MLAIC musi się do nich stosować, dotyczy to nie tylko nazw konkurencji ale i przepisów szczegółowych jak ograniczenia dla replik karabinów wojskowych dotyczących kalibru, skrętu gwintu czy ilości bruzd.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości