Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MLAIC - RULES December 2022
#21
Darek, czy ja gdzieś pisałem że nagle nie obowiązują: " ograniczenia dla replik karabinów wojskowych dotyczących kalibru, skrętu gwintu czy ilości bruzd"?  Lub jakiekolwiek przepisy MLAIC? Serio? Przeczytaj więc mój poprzedni wpis, ale uważnie i bez emocji.
Odpowiedz
#22
variag
Cytat:... gdy organizator Mistrzostw Polski czy Pucharu Polski nie zastosuje się do tego przepisu ...

Widzisz bardzo się różnimy w rozumieniu przepisów MLAIC. W moim rozumieniu jeżeli organizator zawodów się na nie powołuje i stanowią integralną część Regulaminu zawodów jak np. w PP w Warszawie czy u nas w Pucharze Śląska to się je stosuje w całości a nie wybiórczo. To mi pasuje a tamto nie.
Niestety w przypadku broni wojskowej a zwłaszcza jej replik u nas w Polsce na zawodach rangi PP czy GP nie stosuje się tych zasad a kontrola broni a raczej jej brak jest śmiechem na sali.
Ot dawna kontrola broni została przez niektórych sprowadzona do sprawdzenia czy zamek trzyma na pozycji bezpiecznej i tyle. Czasami się czepiano kształtu muszki w rewolwerach bo zbyt często były kwadratowe i tyle.
Na mnie i Rusznika, którzy nawołujemy do normalnej kontroli broni zgodnej z zasadami MLAIC wiesza się psy a potem jest płacz na ME czy MŚ bo nie chcą dopuścić.
Albo strzelamy według zasad MLAIC i należymy do tego dobrowolnego towarzystwa albo nie i niech ci co tak chcą po prostu to ogłoszą.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#23
Ja to powiedział klasyk: Nobody is perfect.
I w ramach niewinnego żartu oraz bez osobistego odbioru:
Cytat:e.)i) Clothing in MLAIC competitions
Forbidden clothing in MLAIC competitions:
dd)Footwear that extends above the ankle joint in handgun events.
Czy ktoś w naszym kraju organizując i prowadząc zawody wg regulaminów MLAIC przejmuje się tym przepisem? Sędzia biega po osi i każe podciągć nogawki czy obuwie nie sięga jednak za kostkę? Przepis jest stary i obowiązuje od dawna. Myślę, że niebardzo. Na marginesie - mi to zupełnie nie przeszkadza.
Odpowiedz
#24
To kolejny objaw tego jak się traktuje strzelanie na zawodach.
Z drugiej strony bardziej mi zależy na samoświadomości i samodyscyplinie zawodników. By nie było naciągania przepisów (to pół biedy) ale by nie było dopingu technologicznego. Dlatego uważam, że oświadczenie zawodnika o posiadanym karabinie spełnia to kryterium.
Mało się u nas pisze o przepisach MLAIC i praktycznie obecnie nikt oprócz naszego Forum nie porusza tych tematów.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#25
Widać Darku coś nie bardzo jesteś z regulaminami za pan brat Wink
Delegat Techniczny PZSS ma w swoich przepisach "furtkę" by nie podkręcać śruby we wszystkich płaszczyznach aż z gwintów wypłynie smar i pójdzie dym. Polecam zapoznać się z tym zapisem właściwego regulaminu:
Cytat:Delegat Techniczny PZSS może wyrazić zgodę na niewielkie odstępstwa od przepisów ISSF,
jeśli nie są sprzeczne z intencjami i duchem przepisów ISSF, z wyjątkiem odchyleń
w odległościach strzelań i charakterystykach tarcz.

A jeśli ISSF to też i MLAIC.
I zaraz Ci podpowiem, te tarcze i odległość strzelań DT też może "odpuścić" Organizatorowi, ale nie zostaną wtedy uznane Rekory Polski o ile takie padną.
Nie wszyscy chcą być świętsi od Papieża
Odpowiedz
#26
MLAIC nie jest częścią ISSF tylko PZSS tak to sobie możesz stosować w zawodach krajowych i co to znaczy "niewielkie odstępstwa" ?
Czyli co zamiast kalibru minimalnego 13,5 mm może być 13,30 mm ? Toż to przecież niewielkie odstępstwo i co będzie wtedy także zgodne z przepisami MLAIC ?
Absurd!
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#27
Pisałem gdzieś, że MLAIC jest częścią ISSF? Big Grin 
Ale obowiązki DT na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski wynikają wprost z tego regulaminu PZSS. dla DT
Co to są te "niewielkie odstępstwa"? Nie wiem. Ale jest to wyłącznie w gesti DT czy je zaakceptuje czy też nie.
Cytat:Czyli co zamiast kalibru minimalnego 13,5 mm może być 13,30 mm ? Toż to przecież niewielkie odstępstwo i co będzie wtedy także zgodne z przepisami MLAIC ?
Absurd! 
Znowu sam zadajesz sobie pytanie i sam na nie odpowiadasz. A jest to niezgodność i sprzeczność z duchem MLAIC (analogia z intencjami i duchem przepisów ISSF), dobrze o tym wiesz.
Odpowiedz
#28
I znowu wracamy do tego samego albo są przepisy MLAIC stosowane albo nie. Nic tu Delegat nie zmieni. Starasz się naciągać ile wlezie i za każdym razem jest to samo. Przepisy techniczne dotyczące broni zwłaszcza replik karabinów wojskowych dla konkurencji Lamarmora i Minie (byś się znowu nie pomylił i nie pisał o konkurencjach historycznych) są jasno określone. Broń nie spełniająca kryteriów wypisanych w przepisach MLAIC powoduje, że zawodnik nie powinien być klasyfikowany w tych wymienionych konkurencjach.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#29
Nie bardzo rozumiem dlaczego problemem jest tylko niezgodność broni z regulaminami? Sznurowane wysokie buty za kostkę znacząco polepszają statykę strzelca i mogą wpływać na wyniki, to dlaczego nie przeszkadzają one organizatorom?

1.10 Firearms Control Inspectors
e.) The Inspectors shall have the following duties and responsibilities:
iii) To examine all shooting clothing including jackets, trousers, gloves and boots used by each competitor.

Skąd to wybiórcze stosowanie przepisów? Czy chcecie doprowadzić do tego, że zamiast cieszyć się hobby/sportem, to z suwmiarką organizatorzy będą mierzyć szparki i inne szczerbinki finalnie doprowadzając do tego, że w konkurencjach będą po 2-3 osoby... ale plus jest taki, że każdy posiadasz super oryginału będzie miał medal! Brawo Wy! To nie jest sport wyczynowy, gdzie na udziale w zawodach zarabia się miliony i żeby 0,1 mm było na wagę złota...
--------------
EDIT: Czy to nie jest tak, że próbujecie (w niektórych sprawach) być bardziej papiescy od papieża - skoro przedstawiciel MLAIC na Polskę nie ma zastrzeżeń do różnych tematów, to dlaczego macie je WY?
Przypomnijcie sobie zdjęcie zwycięzców mistrzostw w Niemczech (2022) - przecież ten karabin Niemca po prawej jest radosną wydumką na temat Lorenza i jak widać nikt nikogo nie zdyskwalifikował...

[Obrazek: attachment.php?aid=814]

...i jeszcze ile oryginału w oryginale musi być, żeby był oryginał - Węgier strzelał konkurencję ORIGINAL karabinem z dorobionym całym drewnem...
[Obrazek: 299038357_10220717548198548_527495075517...e=6431C8E2]
Odpowiedz
#30
Kolego Miner jeśli idzie o wysokie buty w konkurencjach ''broń krótka'' to osobiście byłem świadkiem jak jednego znakomitego zawodnika WYWALONO z zawodów międzynarodowych  za takie nieprzepisowe obuwie , wiec są tacy organizatorzy co i na takie szczegóły zwracają uwagę  Tongue

Wybiórcze stosowanie przepisów wynika z ludzkich/strzeleckich  zażyłości i  kumoterskiego ''przymykania oka'' na pewne nieprzepisowe odstępstwa i to nie tylko w naszym kraju...jak już się ''uczepiłęś'' Węgra Balasa to opowiem Ci historyjkę , ten kolega miał kiedyś ''świetną oryginalna epokową'' skałkówke-gwintówke z której bardzo dobrze strzelał jednak fachowcy-bronioznawcy zauważyli  lufa w tej skałkówce ma nie epokowe gwintowanie i tym samym została zwrócona Madziarowi uwagę względem tego że lufa najwyraźniej została PONOWNIE PRZEGWINTOWANA , Madziar dalej ''udawał greka'' aż do jednych międzynarodowych zawodów gdzie trafił na komisje kontroli broni składającom sie z fachowców-bronioznawców notabene znanych kolekcjonerów z Europy środkowej i wyleciał nasz madziarski koleszka z hukiem a za nim epokowa skałkówka z ponownie przekalibrowaną i przegwintowaną lufa notabene u znajomka Pedersolego...

Nie obawiaj sie kolego nikt nie będzie gonił z suwmiarka i mierzy nie wiadomo co i gdzie gdyż przepisy MLAIC są teraz jasne i precyzyjne i wyobraź sobie że większość ludzi w środowisku strzelectwa cp zna się od lat osobiście i każdy mniej więcej wie z czego strzela jego kolega...ot i tyle , ja osobiście z imienia i nazwiska mogę kolego Miner napisać kto w Polsce z znanych zawodników ma na ten czas broń NIEDOPUSZCZONA przez nowe przepisy MLAIC  Tongue ,  więc nikt tu nie ma zamiaru być bardziej papieski od samego Franciszka  Cool

Co do Balasa i jego Lorenza Jegra to trafnie i słusznie zauważyłeś że drewno w tym sztucerze jest NOWE=dorobione i to do tego dość kiepsko ! Kilku kolegów z naszego środowiska może potwierdzić że na ten fakt nowego drewna zwracałem uwagę już od kilku lat...zresztą sam zainteresowany doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę a co dalej z tym zrobi w świetle nowych rygorystycznych przepisów to zobaczymy...

Te drakońskie zmiany przepisów jakoby nakręcili sami strzelcy cp gdyż już od lat zaczeli używać takich paszkwili , składaków oraz wszelakich wydumek czarnoprochowych że w końcu komisja MLAIC niezdzierżała i uchwaliła takie a nie inne przepisy mocno naciskając w nich na zgodność HISTORYCZNA replik co do ich epokowych pierwowzorów...ja tylko na koniec mogę dodać z szyderczym uśmieszkiem -  ''a nie mówiłem, że tak będzie''  Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości