Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MLAIC - RULES December 2022
#31
(05-04-23, 11:42 AM)Miner napisał(a): Nie bardzo rozumiem dlaczego problemem jest tylko niezgodność broni z regulaminami? Sznurowane wysokie buty za kostkę znacząco polepszają statykę strzelca i mogą wpływać na wyniki, to dlaczego nie przeszkadzają one organizatorom?
Zajmij się tym. Myśmy się zajęli aspektem zmian specyfikacji technicznej dla karabinów strzelanych w konkurencji Lamarmora i Minie. 
Masz pole do popisu Tongue

Cytat:Czy to nie jest tak, że próbujecie (w niektórych sprawach) być bardziej papiescy od papieża - skoro przedstawiciel MLAIC na Polskę nie ma zastrzeżeń do różnych tematów, to dlaczego macie je WY?

Czy ktoś zabronił się zajmowaniem propagowaniem przepisów MLAIC ? Czy te przepisy się nie zmieniły ?
Dlaczego Delegat MLAIC na Polskę nie zabiera głosu spytaj się go bezpośrednio bo zdaje się to nie jest mój czy Rusznika problem.

Fakt jest taki, że nikt nie zgłasza zastrzeżeń np. do kalibru broni wojskowej, który musi być większy niż 13,50 mm ale jak pisze w nowych przepisach, że lufa odświeżona nie może mieć większy kaliber o te 2% to już jest larum. 
Jak widać strasznie boli co poniektórych, że MLAIC zmienił specyfikację techniczną dla broni wojskowej bezpośrednio wiążąc ją z dokumentacją techniczną z epoki.
No i wytłumacz mi jak chcesz stosować ten punkt przepisów MLAIC :
Cytat:e.) Reproduction Military Rifles
These are service issued rifles and muskets, including the Enfield Volunteer (cal. .577), for use in reproduction classes of competitions Nos. 1, 3, 31, 32, 37 and 40, subject to the following -
i) Reproduction Military rifles shall closely follow original military service patterns, specifications and tolerances. The rifling pitch and number of grooves shall replicate the appropriate original pattern, although the depth of the rifling grooves may be different. A deviation in the twist rate of +/- 10% against the twist rate of the original fire arm is accepted. The fire arms of the first 6 (six) places of the events Minié and Lamarmora (O and R) will be checked/measured after the end of the event.
ii) Limited minor alterations to the front or rear sights to improve the point of aim are permissible provided a similar configuration and profile as the original is retained.
iii) Reproduction Military smooth bore flintlock muskets having rear sights are not permitted in competition No 1.
iv) Set triggers, butt pads, cheek pads, wiping out between shots, and long loading funnels are not permitted. However, loading funnels of maximum 10 cm are permitted
v) The bore diameter shall be in excess of 13.5 mm (.53") for military percussion rifles and 16.5 mm (.65) for flintlock muskets.
vi) Re-rifling (refreshing of the rifling) of military firearms is permitted, however, the calibre must not be increased by more than 2%.

Może tak bez podpunktu i) i vi) ? Sam widzisz, że ten sposób myślenia doprowadza do absurdu!

Co do karabinów Jaeger Lorenz Madziara i Niemca to pół Europy ma z tego niezły ubaw jak widać. I zdaje się zmiana przepisów jest właśnie pokłosiem tego typu zachowań zawodników. Teraz jest to jednoznacznie określone.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#32
Cytat:Fakt jest taki, że nikt nie zgłasza zastrzeżeń np. do kalibru broni wojskowej, który musi być większy niż 13,50 mm ale jak pisze w nowych przepisach, że lufa odświeżona nie może mieć większy kaliber o te 2% to już jest larum. 

Cytat:e.) Reproduction Military Rifles
A deviation in the twist rate of +/- 10% against the twist rate of the original fire arm is accepted. The fire arms of the first 6 (six) places of the events Minié and Lamarmora (O and R) will be checked/measured after the end of the event.
(...)

vi) Re-rifling (refreshing of the rifling) of military firearms is permitted, however, the calibre must not be increased by more than 2%.
Cytowane przepisy MLAIC dotyczące rozgrywania Mistrzostw Świata i Europy wręcz nam luzują podejście dla pojęcia reprodukcji niż je zaostrzają. Czy te +/- 10% to jest zaostrzenie czy podanie zakresu zwiększonej tolerancji dla skoku gwintu?
Podobnie w innych konkurencjach dodano, że wolno nam czyścić broń pomiędzy strzałami oraz, że wolno używać lejka.
Cytat:Myśmy się zajęli aspektem zmian specyfikacji technicznej dla karabinów strzelanych w konkurencji Lamarmora i Minie. 
A więc powodzenia! Big Grin
Rusznik robił kiedyś listę "niezgodności" gdzie występowały np: "Karabiny typu Missisippi Rifle z roznych Wloskich firm za sprawa w wiekszosci nieprzepisowego gwintowania lufy.".
I nagle w myśl nowych przepisów luzujących nam poprzednie zapisy część z nich znowu się zalicza jako reprodukcjie zgodne z MLAIC.
Big Grin
Odpowiedz
#33
Tolerancja +/- 10% nie jest wcale taka duża jak się wydaje. Np. dla Lorenza Jaegra który winien mieć skok gwintu 1:60 te 10% oznacza najszybszy możliwy gwint 1:54 i takie coś jak replika z Arms Moravi z gwintem 1:48 i tak odpada.
Co do Mississipi Rifle to tam chodziło przede wszystkim o ilość bruzd było 8 w niektórych replikach a powinno być 7.

Acha co do interpretacji przepisów MLAIC to dotyczą one każdych zawodów, które się na nich opierają - nie będę się powtarzał.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#34
Cytat:Tolerancja +/- 10% nie jest wcale taka duża jak się wydaje
Niby nie, ale wcześniej nie było żadnej tolerancji. Big Grin
A jak przy następnej poprawce zwiększą do 20%? Bo niby kto im tego zabroni?
Cytat:Co do Mississipi Rifle to tam chodziło przede wszystkim o ilość bruzd było 8 w niektórych replikach a powinno być 7.
Niestety, kłania się tutaj brak znajomości portokułu komisji MLAIC dotyczący replik Mississipi Rifle.
https://mlaic.org/wp-content/uploads/201...estion.pdf
Odpowiedz
#35
Niby dlaczego nie mogliby zmniejszyć do 5% na tej samej zasadzie ? Bo kto im zabroni ?
Nota bene nasz polski delegat MLAIC jest o wszystkim przez władze MLAIC informowany przed każdą zmianą.
Mnie się w pamięć wbiła bardziej liczba bruzd w karabinie Mississipi bo mnie dotyczyła bezpośrednio Tongue
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#36
Cytat:Niby dlaczego nie mogliby zmniejszyć do 5% na tej samej zasadzie ? Bo kto im zabroni ?
Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.
Cytat:Acha co do interpretacji przepisów MLAIC to dotyczą one każdych zawodów, które się na nich opierają
Darek, czy oprzesz regulamin zawodów w Jaworznie w 100% o te przepisy? Serio?
Więc bedąc w tej komisji od mierzenia gwintów i ich skoków bedziesz mógł kontrolować broń co najwyżej naszych kolegów zza Olzy.
Bo przepisy MLAIC dla organizatorów MS i ME na które się tu ciągle powołujesz wprost Ci tego zabraniają:
Cytat:vi) Shall not inspect firearms of competitors from their own countries.
Odpowiedz
#37
Niby dlaczego twierdzisz, że ten punkt nas dotyczy ? Przeczytaj Regulamin zawodów a potem neguj co tam jest napisane. Sam się najlepiej przekonasz jak to działa gdy się zgłosisz do zawodów.

Zanegowałeś tym samym kontrolę broni jakiej mi dokonano na Pucharze Polski w Warszawie Tongue według Ciebie to złamali przepisy co nie ?

Na Twoje absurdalne stwierdzenia i pytania kolejne absurdalne pytanie tym razem skierowane do Ciebie jest na właściwym miejscu.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości