Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Weryfikacja broni pod kątem dopuszczenia przez MLAIC
#1
Jak w tytule. Poruszam temat ważny dla laików , których nie stać na oryginał. Ponieważ sygnalizowałem swój problem nie w tym dziale, założyłem dyskusję tutaj. Krótko mówiąc, proszę o poradę jak i gdzie znaleźć informację o dopuszczeniu lub nie konkretnej repliki do zawodów. Przy setkach wersji nawet konkretnego karabinu nie jestem w stanie rozwiązać problemu. Jak zauważył kiedyś Pan Darek, informacje na stronach producentów mijają się z prawdą, o ile w ogóle są.
Odpowiedz
#2
Pytanie zasadnicze: w jakich zawodach chcesz wziąć udział?
Jeśli zawody są inne niż mistrzostwa czy puchar to zagłębiać się w szczegółowe przepisy techniczne nie warto.
Karabin dowolny to karabin dowolny w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Wojskowy ma być wzorem wojskowym o wymiarach i parametrach w stosownych tolerancjach jego wykonania.
Znaczek MLAIC na stronie producenta nie jest wymagany.
Odpowiedz
#3
Miałem na myśli lokalne zawody w karabinach wojskowych. Już Rusznik zauważył, że kulą na łatce dopuszcza się tylko Missisipi, a przecież replik na kulę sam Pedersoli robi kilka. No więc przyjdę na zawody z na przykład repliką Springfielda 1861, do którego Pedersoli dedykuje kulę, i już jest konflikt, bo podobno dopuszczone są tylko wcześniejsze od 1847 ( wpis Rusznika).
Poza tym nie zrozumiał Pan mej intencji. Ja nie znam się na broni i przed zakupem repliki chciałbym mieć pewność, że spełnia reguły MLAIC. Gdybym sam chciał sprawdzać wymagane parametry przed zakupem, to do śmierci nie zdążę.
Odpowiedz
#4
W lokalnych zawodach nikt nikomu w lufę raczej nie zagląda, a jak złoisz skórę innym strzelając Lamarmorę z karabinu wojskowego kulą na łatce to u większości zyskasz raczej szacunek.
Replika Missisippi ze stajni Pedersolego jest bardzo udana, choć nie ma karabinu który sam z siebie strzela dychy.
Nowelizacja przepisów dopuściła też całą inną game karabinów wojskowych np. Zouawe które w myśl starszych przepisów były "passe" Wink
Dodatkowo możesz jakimkolwiek karabinem wojskowym strzelać kulą na łatce konkurencje nie-MLAIC takie jak "Traper" (50 metrów) i "Scout" (100 metrów). Co prawda tej drugiej w naszym kraju się nie strzela, ale w Radomsku w konkurencji "Krukowiecki" (100 metrów) też można wystartować z karabinem wojskowym strzelającym kulą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości