Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mauser Target, Württembergischen 1857 Pedersoli
#11
Mój ma szczerbinkę bliżej oka,jak jego kupowałem, byłem bardzo nie zadowolony ,chciałem mieć dalej od oka jak na filmiku ,Teraz się okazało że ten z dalej od oka jest be, a mój jest cacy. Smile 

[Obrazek: IMG-20201028-131204-2.jpg]
Odpowiedz
#12
Zapomniałem zapytać, co Pan miał na myśli pisząc, że karabin ma słaby zamek? I jeszcze, pasek do karabinu dobrał Pan sobie w/g gustu, czy są jakieś ekstra?
Odpowiedz
#13
(17-12-21, 08:14 PM)Czesław2 napisał(a): Zapomniałem zapytać, co Pan miał na myśli pisząc, że karabin ma słaby zamek? I jeszcze, pasek do karabinu dobrał Pan sobie w/g gustu, czy są jakieś ekstra?

Nie pisałem że ma słaby zamek, zamek ma bardzo dobry.
Pisałem zatrzask -który mocuje bączek przedni .może fachowo się inaczej nazywa. Sad
Odpowiedz
#14
O kurcze, przepraszam, zasugerowałem się czymś.
Odpowiedz
#15
W  niedzielę podymiliśmy, jak obiecałem zabrałem mausera .
Cały czas padało ,zwróćcie uwagę na rozmiękłe tarcze ,Wyniki przez pogodę liche ,a może przez strzelca ?
Były jakie były ,nie zawsze są dobre.więc wstawiam takie .
Szwajcara mi zabrakło,strzelałem tym co jeszcze jest,czechem i ZS.

[Obrazek: 20211219-113235-3.jpg]
[Obrazek: 20211219-112316.jpg]
pierwsza tarcza 100m łokieć czech.

[Obrazek: 20211219-115933-2.jpg]
druga też czech 100m łokieć ,ta jest w miarę.

[Obrazek: 20211219-130611.jpg]
trzecia strzelana ZS 100m łokieć ,coś ten karabin nie lubi tego prochu ,była ta sama naważka co czechem.
Wdaje się że była za mała,koledzy tym prochem uzyskują bardzo dobre wyniki ,zobaczymy?
[Obrazek: 20211219-113311-2.jpg]
Jakie malutkie to czarne ,cholera jak to trafić?
Odpowiedz
#16
Likwidacja wpisu
Odpowiedz
#17
Likwidacja wpisu
Odpowiedz
#18
Zlikwidowałeś ,jednak już spytałem kol Wojtka.tak odpowiedział.

, Wesołych Świat...lufy jak i cała broń była zamawiana przez niemiecką firme na iluś tam lecie Fabryki Mauzera w niewielkiej parti  pierwszych egzemplarzy 0-100 numeracji , lepsze materiały , lepsza jakość luf itp itd...następne sztuki to już zwykła włoszczyzna.
Odpowiedz
#19
(25-12-21, 10:28 PM)compass200 napisał(a): Zlikwidowałeś ,jednak już spytałem kol Wojtka.tak odpowiedział.

, Wesołych Świat...lufy jak i cała broń była zamawiana przez niemiecką firme na iluś tam lecie Fabryki Mauzera w niewielkiej parti  pierwszych egzemplarzy 0-100 numeracji , lepsze materiały , lepsza jakość luf itp itd...następne sztuki to już zwykła włoszczyzna.

Niemniej, na lufie jest napis ( chyba to się punca nazywa?) Mausera, chyba, że DP tak może. dziękuję. Zlikwidowałem, bo gdzieś było info, że lufa Mausera. Wesołych Świąt również.
https://forum.blackpowder.pl/viewtopic.php?t=3025
Nie chcę polemizować, za malo wiedzy.
Odpowiedz
#20
Kiedyś czytałem na sąsiednim forum ,że Włosi na początku produkcji zamawiali lufy u Niemców , do któregoś nr były produkowane w Niemczech ,a dalej już sami robili.Kiedyś byłem na zawodach w Czechach  na zawodach ,strzelający obok Czech powiedział -o lufa niemiecka-
nie wiem nawet po czym to można poznać poza numerem? Dla mnie nie ważne jest jaki jest ,ale jak strzela ,Pewniakiem bez pomocy Rusznika nie rozgryziemy jak jest z tymi numerami.Wstawię kilka tarcz jakie udało mi się strzelić tym żelazem.


[Obrazek: Brzeg-Mauser.jpg]
Strzelnica w Brzegu 300m łokieć ,czarne 60cm.mauser


[Obrazek: mauser-Pleszew-2.jpg]
Strzelnica Pleszew trening carne 60cm ,300m łokieć ,mauser
[Obrazek: mauser-zaw-Pleszew.jpg]
Strzelnica Pleszew tarcza z zawodów 300m łokieć czarne 60cm

[Obrazek: R-M.jpg]
Tarcza z tegorocznych zawodów Bachusa 300m łokieć .
NIE MA ZNACZENIA JAKI NR NA KARABINIE ,TYLKO ILE GODZIN NA STRZELNICY .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości