Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe przepisy MLAIC
#21
Widać z tego, że ktoś kto bedzie tłumaczył przepisy MLAIC z angielskiego powinien posiłkować się jednak przepisami niemieckimi.

rusznik napisał(a):w przepisach Mlaic  kaliber replik broni wojskowej  MUSI być dokładnie TAKI SAM  jak u epokowej oryginalnej  broni wojskowej natomiast w broni kategori ''karabin dowolny'' czy inna bron ''cywilna'' kaliber lufy MUSI odpowiadać +/- 1 mm w stosunku do epokowego ORYGINAŁU , tylko tyle lub  aż tyle jeśli idzie o rzeczonego Gibbsa kal.40'' repliki z D.P
Wyłącznie w Twojej autorskiej interpretacji przepisów kolego ruszniku.
Jeżeli przy drodze postawiono znak B-5 „zakaz wjazdu samochodów ciężarowych" to samochodem osobowym można jednak w tę drogę wjechać Big Grin
Odpowiedz
#22
Szanowny kolego variagu bez urazy ale zakrzykujesz tu rzeczywistość przepisów MLAIC co jest już żenujące i nie przystoi tak inteligentnej osobie ?!

Takie zakrzykiwanie lub raczej ŚCIEMNIANIE rzeczywistości zapisów nowych przepisów o broni w MLAIC miało miejsce podczas niedawnym korespondencyjnych ''mistrzostw europy'' gdzie dopuszczono bron ewidentnie NIEZGODNĄ z obowiązującymi przepisami , ciekawe co na to powie komisja broni MLAIC gdy sie pokapuje ze coś takiego tam zaszło [w komisji wiedzie prym - p.Gerard z Niemiec] , mało tego organizatorzy ''postawili'' sobie nową strone pod NIEUPRAWNIONĄ nazwą ''mlaic.pl''  w której to zamieścili przepisy MLAIC jednak gdy sami sie zorientowali co tam jest napisane podczas gdy  dopuścili sie ewidentnego i BEZCZELNEGO złamania tych przepisów w imie swych żałosnych  interesików przepisy te WYKASOWALI z swej strony mlaic.pl...normalnie niczym w żydowskiej gadzinówce - ''było a nima i co nam zrobicie''   Cool

Teraz w linku poniżej dowody w sprawie...poczytaj variagu ze zrozumieniem...wiem to trudne bo po angielsku i technicznie... skończ się tu pogrążać kolego bo ci to nie przystoi.

https://mlaic.org/wp-conten/uploads/2021...202012.pdf

ułatwiając odnalezienia odpowiednich & bo link troche zle działa :

Who we are

Constitution&Rules

New: Mlaic-Rules...

4.7. Firearms

E. Reproductions

iv]...tekst o kalibrze w replikach....czytać a nie pier@olić koledzy
Odpowiedz
#23
Rusznik, odnoszę wrażenie, że ty czytasz tylko naglówki.







Cytat:
4.7.E.Reproductions.
A reproduction is a copy of an original firearm in both appearance and construction. These characteristics must be complied with:
a) In events 1, 3, 12, 23, 31, 37 and 40, reproduction arms shall duplicate a specific identifiable model of firearm. Examples would be the Enfield P1858 Naval Rifle and the Remington Model 1863 revolver. Original arms used in these events were produced to specific, identifiable designs and it is, therefore, appropriate to require reproduction arms to conform to those designs.
i) Major dimensions (length overall, barrel length, stock length and positions of front and rear sights (if applicable) shall be within 13 mm of the dimensions documented in original arms of that model. It is recognized that some variation in dimensions is to be expected among original arms.
ii) Overall shapes and appearance must be the same as the specific model of firearm being reproduced.
iii) Sighting arrangements must be the same as the specific model of firearm being reproduced.
iv) Calibres shall be the same; i.e. within 10% or 1mm, whichever is less; as the specific model of firearm being reproduced
4.7.E. jest to definicja reprodukcji, ale podpunkt "a" dotyczy wyłącznie reprodukcji używanych w konkurencjach MLAIC:

- No 1 Miquelet

- No 3 Minie

- No 12 Mariette

- No 23 Donald Malson

- No 31 Halikko

- No 37 Lamarmora

- No 40 Enfield

Używa się w tych konkurencjach reprodukcji broni wojskowej, to tylko tych reprodukcji dotyczy zapis o dozwolonej różnicy kalibru 10% lub 1mm.

Ale ten zapis nie dotyczy konkurencji dla karabinu dowolnego przepis: 4.7.E.f.

Dla przypomnienia, są to np. konkurencje MLAIC

No 4 Whitworth

No 8 Walkyrie

No 15 Vetterli

No 17 Amazons

No 20 Rigby

No 24 Pforzheim

Wjechałeś ruszniku na rondo i nie potrafisz jak widzę z niego zjechać Big Grin
Odpowiedz
#24
Variagu jeśli ja według Ciebie krąże po rondzie czyli po przepisach Mlaic to ty chyba już z tego ronda wyleciałeś  na kolizyjną...

Faktycznie punkt 4.7.E.a  powinno czytać sie tak jak to przedstawiłeś , mój błąd ze to tak przedstawiłem , ALE ! czytaj variagu dalej PONIŻEJ  [punktów 4.7.E.a]   co zapisano no choć by w punkcie b.]  , w mym ''cieniarskim'' tłumaczeniu  brzmi to następująco:

b.] Repliki broni używanej w konkurencjach innych niż podano pod punktem 4.7.E.a powinny/muszą mieć cechy konstrukcyjne właściwe dla oryginalnej=epokowej broni używanej w tych konkurencjach [=innych niż wojskowe konkurencje ujęte w rozumieniu punktu 4.7.E.a] , ...no chyba nie powiesz że kaliber broni to mało istotna cecha broni jakim jest angielski karabin Gibbs...

Do tego kolego variag dołóż  dalszy punkt  f.] mówiący  o ''karabinach dowolnych'' gdzie wyraznie  jest mowa o POWINOŚCI  zgodności gwintów w lufie z EPOKOWYM ORYGINAŁEM tak względem  ilości bruzd gwintu  jak i SKRĘTU gwintu , może być tylko odstępstwo w głębokości gwintów...gdzie tu więc zgodność  z oryginałem gwintu Gibbs'a w replice karabinu Gibbs kal. 40'' z D.P ???!!! 

To może na tyle , wiem to ciężka sprawa/temat nie dość ze techniczno-bronioznawczy to jeszcze własne widzimisie kolegów zaciemnia sprawę wykładni nowych przepisów MLAIC  Cool
Odpowiedz
#25
Cytat:gdzie tu więc zgodność  z oryginałem gwintu Gibbs'a w replice karabinu Gibbs kal. 40'' z D.P ???!!!
W myśl przepisów MLAIC reprodukcja Gibbsa nie musi być zgodna kalibrowo z historycznym wzorcem niczym reprodukcje karabinów i rewolwerów wojskowych.
Jest i na to podpunkt w tych przepisach którego raczysz nie zauważać, a dotyczących reprodukcji innych niż do konkurencji z przepisu 4.7.E.a:
Przepis 4.7.E.b.iv.
Calibre limitations, if applicable, shall be set forth in the rules for the specific event.
i w wersji niemieckiej
Kalibereinschränkungen werden, sofern anwendbar, in den Regeln für diesen speziellen Wettbewerb dargelegt.

Ograniczenia kalibru, jeśli mają zastosowanie, zostaną określone w przepisach dotyczących konkretnych zawodów.

Czyli jedynie organizator konkretnych zawodów może nie dopuścić w regulaminie reprodukcji karabinów dowolnych o kalibrze np. poniżej .41" d opisując; "bo tak mi się podoba i już."
W myśl tego przepisu Organizator ma do tego prawo. Ale przepisy MLAIC nie zabraniają ich posiadania, produkcji, strzelania takimi Gibbsami w innych zawodach gdzie takich wykluczeń nie ma w regulaminie.
Odpowiedz
#26
No cóż, pamietam taką dyskusję na "beżowym" o diopterach. 
Wtedy nawet sam sekretarz generalny MLAIC nie zdołał przekonać Rusznika. Taki on juz jest ten nasz Wojciech. Big Grin

Może tym razem mister David bedzie mial więcej względów:

https://www.facebook.com/mlaic/posts/405...1478095727
Odpowiedz
#27
Witam wielkiego wodza Huronów  Big Grin ....nie wiem czy zauważyłeś drogi Pawle ale kilka postów wcześniej  też  ''udzieliłem przyzwolenia tylko że warunkowego'' na używanie nieszczęsnego Gibbsa kal. 40'' , czemu uważam używanie-strzelania z Gibbsa na zawodach Mlaic za WARUNKOWE no bo skoro sam MLAIC stworzył takie dość rygorystyczne przepisy o broni to niech teraz to sobie wyjaśnia i prostuje...

Jak dla mnie karabin Gibbs kal.40'' z szybkim skrętem gwintu jest na 100% niezgodny z epokowymi ORYGINAŁAMI , jednak niemożna temu Gibbsowi odmówić ze jest to bron bardzo dobra strzelecko , uważam że na dystansach 100 do 300 m przewyższa balistycznie i co za tym celnością Gibbsa kal.45...

Warto tez uwypuklić następującą kwestie ze skoro powstały nowe bardziej rygorystyczne przepisy Mlaic to z pewnością komisja broni wypowie sie na temat tego nieszczęsnego Gibbsa kal.40''  jak innych KONTROWERSYJNYCH modeli replik , to tylko kwestia czasu . Wiec może być tak ze na różnych zawodach raz będą dopuszczać tego Gibbsa kal. 40'' a innym razem nie dopuszczą do zawodów. 

Wiesz doskonale kolego magua ze w samym Mlaic'u są różne frakcje i punkty widzenia spraw związanych z bronią ale wszystko na to wskazuje ze od paru lat ''pałka sie już przegieła'' i wielu znaczących person z Mlaic dąży do swoistego oczyszczenia strzelectwa c.p z dziwacznych replik-wydumek c.p...mnie to osobiście zwiewa i powiewa bo ja jak i bardzo wielu strzelców w Europie strzelam tylko z oryginałów z resztą wodzu ty też strzelasz z  broni epokowej , wiec po co się męczyć i kopać z nowymi przepisami tyczącymi się dziwacznych replik c.p ?!
Odpowiedz
#28
Skoro osiągneliśmy ten wątpliwy "consesus" to na zakończenie mały teledysk w podtekście tego topika w wykonaniu Wysockiego - z dość przewrotną puentą:
https://www.youtube.com/watch?v=QC0l9l7HOq8
Капитан! Никогда ты не будешь майором! Big Grin
Odpowiedz
#29
A może Wielki Wódz Huronów dokonałby autorskiego tłumaczenia nowych przepisów MLAIC (części technicznej) coby wujek gugle ze swoją translacją nie wprowadzał zamentu niczym woda ognista w głowach bladych twarzy pragnących je poznać? Oby tylko nie w mowie znaków ludów Wielkich Równin wielki magua to uczynił Big Grin
Odpowiedz
#30
A może byś przestał robić byki po polsku?

Oficjalnym jezykiem MLAIC jest angielski, trza sie uczyć. Znam misjonarzy znad jeziora Huron, prowadzą szkółkę dla opóźnionych i niepełnosprytnych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości