Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remington DA
#11
Witam


Jakie były jeszcze modele podobne do Remingtona Ridera które działały w trybie SA/DA do roku 1885 ??


Jakie miały długości lufy ??


Może Pan nagrać film jak działa mechanizm w tym rewolwerze ??


Praca spustu i kurka jest precyzyjna ??


Jak z celnością ??


Były wersje z lufą 5,5 cala i kaliber 44 ??


Ciężko dostać części do tego modelu ??


Czy model Peacmaker który jest produkowany jako rewolwer na kapiszony miał wersje SA/DA ??




Pozdrawiam
Artur
Odpowiedz
#12
Hmmm tyle pytań a i ja mam pytanie do kol. Fenixa. Czy Kolega interesował się tym rewolwerem wcześniej ? Jaką wiedzę Kolega ma na ten temat ? Czy Kolega szukał już informacji w necie na temat rewolwerów DA z epoki ?
Czy na temat rewolweru Peacmaker szukał Kolega gdzieś indziej informacji ?
Na koniec zasadnicze pytanie czy Kolega Fenix czytał (uważnie) posty Rusznika ? Tam jest wiele odpowiedzi na pytania Kolegi.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#13
Wcześniej szukałem informacji ale nie znalazłem wszystkich danych. Szukałem na temat Peacmakera informacji i nie znalazłem danych by były wersje SA/DA nawet kilka set na zamówienie czy kilka set tysięcy a takie dane ma fabryka albo ktoś kto pracował w fabryce np Colta. Dziwi mnie że Remington i Colt nie mają w swojej ofercie modeli które kiedyś królowały na dzikim zachodzie. Stąd moje pytania.

A w szczególności o Remingtona Ridera SA/DA
Odpowiedz
#14
Witam nowego kolege i jak mniemam  po pytankach zupełnego ''świeżaka'' w temacie broni cp...

Odpowiem koledze na jego pytania i dylematy patrząc ''od dołu do góry'' tematu , po pierwsze i najważniejsze ja TEŻ NIE ZNALAZŁEM a szukałem intensywnie coś takiego jak kapiszonowy Colt M 1873 czyli tgz Peacemaker wiec reszta tematu o takim paszkwilku jak kapiszonowy Peacemaker jest zbędna...nawet w epoce Colt nie produkował Peacemakera na naboje scalone w wersji DA/SA  Cool w tej wersji mechanizmu spustowego DA/SA był inny model rewolweru Colta [oczywiście nabojowego]  - M 1877 Lightning lub M 1878 Frontier .

Dziwi kolegę że fabryki Colt i Remington nie maja DZIŚ w swej ofercie modeli ? Fabryka Remington nigdy nie produkowała replik swych 19 wiecznych kapiszonowców , fabryka Colt dziś już nie istnieje jednakże w 20 wieku produkowano u Colta repliki rewolwerów kapiszonowych oraz karabinów kapiszonowych Colt kal.58 [z włoską kooperatywą oczywiście]... 

Tak drogi kolego firma Remington robiła też inny model swego rewolweru DA/SA  KAPISZONOWEGO lecz był maleńki ''kieszonkowiec'' , filmiku nie nagram choć by z tego powodu że nie posiadam już tego Remingtona-Rider'a , praca spustu i mechaniki była w miarę OK ale nijak nie można było to określić  jako precyzyjny i niezawodny mechanizm podwójnego działania ,  takowym w epoce był angielski Beaumont-Adams inne mechanizmy mogły wtenczas starać sie tylko mu dorównać , Jak z celnością...chmm...nie wiem bo nie strzelałem z tej broni [ miałem w swym życiu kolekcjonera 2 takie sztuki a wyprodukowano ich  TYLKO 5000 egzemplarzy !!!!] , jednak z tego co wiem z różnych źródeł  te Remingtony były całkiem celne w trybie SA , czy były wersje z lufą 5,5'' w kal. 44'' nooo ręce opadają na takie pytanka...poczytaj wcześniejsze moje opisy tej broni i dodatkowo zalecam nieco  wiedzy KSIĄŻKOWEJ !
Noooo cieższko dostać do tego modelu części zapasowe gdyż w epoce WYPRODUKOWANE tylko 5000 sztuk do tego na dziś taki rewolwer to koszt min.~ 2500 $ do średnio 3000 $ i max. w idealnym stanie zachowania lub rzadsza wersja [np. z kanelowanym bębnem] to koszt ~ 5000 $  Rolleyes

Powodzonka kolego w zdobywaniu rzetelnej wiedzy=fachowe książki...czyli szczere chęci czas i pieniądze oczywiście wszystko to powinno być ''przyprawione'' inteligencją !
Odpowiedz
#15
Dzięki za odpowiedz

Chociaż nie odpowiedziałeś na wszystkie pytania.

W necie ciężko znaleźć informacje na temat czy był kaliber 44 chociaż kilka set sztuk. Piszesz żeby szukać w książkach. Szukałem i informacji jest mało. Inteligencji mi nie brakuje.

Pytałem się o pracę spustu bo chodziło mi o to czy taki rewolwer nadawał się do szybkiego strzelania ??

Czy spust był wyczuwalny ??

Wiadomo że jako nowy działał lepiej.
Odpowiedz
#16
Witam.jestem posiadaczem Remington kapiszonowy da własnym stanie niestety brakuje sprężyny głównej.prosze o pomoc jak rysunek zdjęcia sprężyny i najlepiej całego mechanizmu.pozdrawiam
Odpowiedz
#17
Tu masz link do schematu https://shop.davide-pedersoli.com/pdf-files/V349.pdf ale do SA
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#18
Czytam tak sobie czytam i chyba dostaje jakieś ''fiksum dyrdum'' gdyż nowy  kolega  Georg zadaje pytanie w temacie Remington DA [o sprężyne i mechnizm DA] a Derek odpowiada mu o jakiś replikach Remingtona NMA  Huh

Z powyższej wypowiedzi-pytania kolegi Georg'a wynika że chyba zadaje pytanie o Remingtona DA gdyż jakoby posiada taki egzemplarz ?? , proszę mi tylko wyjaśnić co by miało znaczyć kolego Georg że jest ''własnym stanie'' ?? - mniemam że chodziło koledze że jest w ładnym stanie zachowania ??

Co do rysunków sprężyny i całego mechanizmu Remingtona DA to proszę zaglądnąć na pierwszą stronę tego tematu tam zamieściłem z książki ryciny i opisy...

Powodzenia
Odpowiedz
#19
Upał mi doskwierał Tongue
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#20
Witam wszystkich.

Jestem w posiadaniu Remingtona DA Rider -potrzebuje schematu aby poprawnie dorobić sprężynę główną której mi brakuje.Bede wdzięczny za wszystkie rysunki i zdjęcia mechanizmu .Z góry dziękuję za informacje


Załączone pliki Miniatury
                               
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości