Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puchar Jaegra -30 lipiec 2022 r.
#1
Jak co roku (już) zapraszam na karabinowe zawody czarnoprochowe do Jaworzna czyli Puchar Jaegra.
Strzelamy w konkurencjach tylko karabinowych na 100 m - te liczą się do rozgrywek Ligi 100 - i w dwóch konkurencjach na 50 m tj. Vetterli i Pensylvania.
To ukłon w stronę tych zawodników, którzy nie specjalizują się w konkurencjach 100 m a chcieliby uczestniczyć w naszych zawodach.

   

Regulamin zawodów jak zawsze znajduje się na stronie celpal.org a zgłaszać się można w tym wątku lub na priv a także mailem na adres cpzawody@gmail.com.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#2
Proszę mnie wpisać Smile
-Vetterli [50 m]
-Whitworth [100 m]
-Krukowiecki [100 m]
Odpowiedz
#3
Wpisany Smile
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#4
Jak widać z listy zawodników też się zapisałem , wiadomo będę strzelać wszystkie konkurencje z epokowych oryginałów gdyż nie stać mnie na nowe repliki  Cool

Tak na poważnie to koledzy którzy zawitają na zawody Jegra będą mieli wyjątkową okazje zobaczyć epokowy oryginalny karabin piechoty Enfield M 1853 [P 53] w stanie niemal FABRYCZNYM=jak nowy ,  tak jako eksponat jak i w ''akcji strzeleckiej'' gdyż postanowiłem z niego strzelić konkurencje Vetterli a jest to jego [P53] absolutnie pierwsze strzelanie od 1866 roku czyli od przestrzelania w fabryce w angielskim Birmingham...

Konkurencje Krukowiecki jeszcze nie wiem  z której  ''luśni'' odstrzelam , natomiast konkurencje Pensylwania wykonam z gładkolufowego muszkietu francuskiego M 1822...

Oto fotka P53 po odświeżeniu czyli zmyciu konserwacji w postaci szelaku itp...

                   

Więcej o tym P 53 w odpowiednim dziale za kilka dni....
Odpowiedz
#5
No i stało się na nasze zawody jest już ciężko się wpisać Smile Zostało kilka miejsc na 100 m może się ktoś jeszcze skusi ?
Jakie miejsca zostały można sprawdzić pod tym linkiem http://celpal.org/index.php?strona=tabel...20Jaworzno
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#6
Niestety jutro strzelnica będzie otwarta dopiero o 8:30 tak wcześniej nie ma co przyjeżdżać.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości