Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puchar Śląska II Edycja 22.04.2023
#1
Startujemy z kolejnymi zawodami w Jaworznie czyli II Edycją Pucharu Śląska.
Zapraszam wszystkich chętnych do zmierzenia się w naszej sztuce strzeleckiej tak nowicjuszy jak i starych wygów.

   

Jak zwykle będziemy strzelać w wielu konkurencjach a tutaj zachęcałbym do wzięcia udziału w arcytrudnej konkurencji jaką jest Miquelet czyli strzelanie z gładkolufowego muszkietu wojskowego o zapłonie krzesanym Big Grin

A jako, że MLAIC trochę pozmieniał przepisy odnośnie konkurencji wojskowych czyli Lamarmora i Minie proszę by zawodnicy zgodnie z pkt. 17 Przepisów dodatkowych poinformowali organizatora o:
a) nazwie karabinu,
b) kaliber lufy karabinu,
c) ilość bruzd w lufie karabinu,
d) skok gwintu w lufie karabinu.

Regulamin cały można przeczytać tutaj : https://celpal.org/?strona=regulam&idz=3...I%20Edycja

Zgłoszenia można dawać tutaj w tym wątku a najlepiej mailem: cpzawody@gmail.com
a także na fb w grupie Tarczowe Strzelectwo Czarnoprochowe.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#2
Pierwsi zawodnicy już zapisani i jak dotąd ci co strzelają konkurencje wojskowe z replik spokojnie zgłosili swoje karabiny Smile
https://celpal.org/?strona=lista_zaw&idz...I%20Edycja
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#3
Witam, ponieważ kombinuję sobie jakiś kaftan do strzelania, mam pytanie. Jaki standard kurtki strzeleckiej obowiązuje w zawodach MLAIC? zgodny z ISSF? Czy dopuszczalne są rzepy i ściągacze? W regulaminie zawodów nie jest to określone.
Odpowiedz
#4
(17-04-23, 01:18 PM)Czesław2 napisał(a): Witam, ponieważ kombinuję sobie jakiś kaftan do strzelania, mam pytanie. Jaki standard kurtki strzeleckiej obowiązuje w zawodach MLAIC? zgodny z ISSF? Czy dopuszczalne są rzepy i ściągacze? W regulaminie zawodów nie jest to określone.

Przepisy MLAIC dopuszczają kurtki strzeleckie:
Cytat:4.9.e/ii/
Permitted clothing in MLAIC competitions:
aa) Factory made shooting jackets similar to those used in Olympic events.
bb) Any heavy jacket used for normal wear providing it is not fitted with rigid support.
Czyli tłumacząc bardzo kulawo przez gugla:
Fabrycznie wykonane kurtki strzeleckie podobne do używanych na imprezach olimpijskich.
Każda ciężka kurtka używana do normalnego użytkowania, pod warunkiem, że nie jest wyposażona w sztywne podparcie.
Czyli kurtka zgodna z ISFF jest OK.
Odpowiedz
#5
Dziękuję.
Odpowiedz
#6
Kolego Czesław2...ja na Twym miejscy rozgądnoł bym sie za kurtką w ''lekkim stylu'' czyli zwykła skurzana przystosowana do strzelań czyli z obciętym kołnierzem lub firmowe kurtki strzeleckie w ''amerykańskim stylu'' bez usztywnień i nufffoczesnych wstawek...gdyż jak mi intuicja podpowiada za niedługo czyli kilka lat  strzelcy cp. i z takich nufffoczsnych fabrycznych kolorowych kurteczek ''będą rozbierani'' przez MLAIC...dlaczego ? ano dlatego że takowe kurtki do historycznego strzelectwa pasują niczym kwiatek do kożucha i poza tym są ZBYT USZTUWNIONE ! Nie wierzysz to zobacz sobie w czym strzelcy MLAIC strzelali około 2000 roku  Dodgy [usztywnione spodnie strzeleckie i inne dziwaczne ubranka] na dziś już tego rodzaju stroje są zakazane ,  i bardzo dobrze !

Tak dla świadomości ''ludu''  usztywniona kurtka strzelecka pomaga/dodaje jakieś 1-2 punkciki na tarczy i to tylko DOBRYM strzelcom , słabi strzelcy po prostu muszą uczyć się należytej statyki i zachowań z bronią...kurtka to nie antidotum na strzeleckie frustracje  Tongue
Odpowiedz
#7
Kolego Wojtku, kurtka zgodna z ISSF jest bez wszystkich rusztowań chyba. W czymś muszę strzelać, a wiele razy naciąłem się już na mój ubiór i po którym kolba się ślizgała.
Mam zwykła skórzaną, ale jest zbyt obszerna, zwłaszcza pod pachami. Poza tym żona mi zwróciła uwagę, że to "niedzielna" kurtka no i rypło.
Odpowiedz
#8
Witaj Czesławie2 , co do zakupów skórzanej ''cywilnej'' kurtki  to można spróbować zakupów w sklepach typu ''sekendhand'' czy inny ''lumpex'' , poza tym różne firmy szyją też takie lekkie strzeleckie kurtki , te ciężkie usztywniane strzeleckie kurtki często wyglądają jak z clawna zdjęte  Big Grin   , do tego różni koledzy te ''pancerze'' zapinają za pomocą jakiś wytrychów-haczyków gdyż sztywność tych pancerzy nie pozwala tego uczynić palcami = ohyda tak w wygładzie jak i używaniu...nie idź kolego tą drogą  Wink 

Powodzenia.
Odpowiedz
#9
Co do szycia, to słyszałem tylko o Nowickich z Puszczykowa.
Odpowiedz
#10
Kurtki na zawody zgodne z ISSF są sztywne (dwie warstwy sztywnej bawełny/brezentu) i takie mają być, bo zdecydowanie polepszają statykę i przy karabinie dają ogromną przewagę. Skoro są takie kurtki dozwolone, to dlaczego ich nie nosić? A klucze do guzików, to osobny temat...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości