Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztucer z Bremy - ustawianie na 100 m
#11
Ha, ha, ha to był pocisk minie typu vetterli. Tak, że kula w płot z wnioskowania Tongue A to, ,że stosuję taki pocisk pisałem dwa posty wyżej.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#12
Wczoraj po napisanym i wstawionym poście kapnołem sie=przypomniałem sobie o nowym pocisku z wnęką ekspansywna jakie ''wytworzyłeś sobie'' ale nie ciesz sie za dużo bo po prostu nawet tu ''spierniczyłes system'' gdyż proch CH No 5 czyli granulacja F1 jest jakieś min. 20% do max. 30% ''wolniejszy'' od CH3 wiec aby wszystko działało OK musiał byś zastosować zwiększona dawke prochu CH5 nie 50 grain tylko ładunek pomiędzy 55 a 60 grain...
Odpowiedz
#13
Z tym, że drogi Ruszniku ja nie miałem zamiaru otrzymywać tych samych prędkości na jednej i drugiej dawce. Chciałem tylko sprawdzić przede wszystkim spreed i jak bardzo jest mój pocisk naddźwiękowy. Teraz wiem i będę sprawdzał na 100 m faktyczny rozrzut przy różnych dawkach prochu.
Na razie przy CH3 45 gr utrzymuję prędkość naddźwiękową do 60 m a chciałbym do 110 m i nie wiem czy jest to możliwe na tym pocisku przy zachowaniu dobrego skupienia.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#14
Wiem , wiem Darku że nie o utrzymanie tych samych prędkości Ci chodziło , mi natomiast idzie o to że jak pocisk dobrze sie uszczelni podczas pierwszej fazy wystrzału cp to natychmiast ''zamyka światło'' przewodu lufy i tym samym nie powinno być takich różnic Vo w serii strzałów...
Odpowiedz
#15
O i tu prawdopodobnie trafiłeś w sedno. CH 5 mimo 50 gr według mnie nie rozszerza na tyle sukni tego pocisku (jest dość gruba) by uszczelnił się ten pocisk w lufie. Zapewne większa ilość prochu zapewniłaby ten efekt.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości