Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak propagować nasze hobby i upowszechniać wiedzę o nim?
#2
Jak pamiętam taki Piknik, odbył się już w sierpniu 2020 ,a było to tak :

Teren : Strzelnica PZŁ -Siemianowice Sl , wtedy jeszcze związana z klubem ALFA -teraz już nie!!! ( zainteresowani wiedzą o co chodzi )

Organizatorzy  : to  grupa ludzi którzy od lat strzelali z CP, głównie w niedzielę  tzw."setka " ,rekreacyjnie , skupiona na FB pod nazwą "Alfiści " - teraz "Hello Kitty Shooting Team"
Regulamin : był jasny i transparenty, "Bezpieczeństwo,Bezpieczeństwo i ,jeszcze raz BEZPIECZEŃSTWO"!!!
Uczestnicy: "to matki ,żony i kochanki " strzelcy CP i WBP ,wraz ze swoimi "pociechami" , była nas "chmara ludzia "[Obrazek: smile.png]

Program : strzelamy pod okiem doświadczonych strzelców zgodnie z BHP- każdy pilnował tych zasad ..... potem grill w gawrze i wspólna konsumpcja kiełbasek , ogóreczków i innych frykasów kulinarnych , starczyło dla wszystkich, "drapieżniki  też nie wyszły głodne " [Obrazek: smile.png]
Oczywiście nie było strzelań wg. MlAIC .
Wszelkie oferty kup/sprzedaj, podaruj , załatwiane były w "kuluarach " ,nikt tam nie jechał z takim zamiarem!! ...... chociaż sam wymieniłem lejek za taśmę [Obrazek: smile.png]
Było lużno i sympatycznie .
To tyle na temat wspomnień z roku 2020 - Covidu -19.

I teraz tak:

1. Regulamin strzelań ,no cóż ? obowiązuje na wszystkich  zawodach i organizator ma obowiązek go zamieścić tak jak i klauzulę RODO -tego nie przeskoczysz!! ,a ten piknik poniekąd ma znamiona zawodów , są konkurencje MLAIC .

2. Jak rozpropagować strzelectwo, kolekcjonerstwo i wiedzę ?, gdy jedyny kanał komunikacji ze środowiskiem  strzelców/kolekcjonerów ,to forum, ?! ,a jak wiemy forum czytają ludzie z "branży", a komentują  głownie ci co "strzelają do misiów z buldoga " ew. "robią żel ze szkła wodnego" . Starym się nie chce ,  bo zostaną zagryzieni przez sforę ........ 

3.Na forach wszystko już zostało napisane, powiedziane i opublikowane miliard razy ,a nadal "Króluje ,lenistwo umysłowe " !!!!

4."Brak pokory "!!! - to kolejna wada  : "dyletant", "ignorant"  są passe ! , jest takie powiedzenie : "Bądż miły i uprzejmy, a konflikty rozwiązuj prywatnie" , zresztą co niektórzy "strzelili sobie w stopę " z tego powodu .

5. Regionalizacja : CP głównie skupia się na południowej Polsce ,chociaż znam wielu strzelców z Centrum i Pomorza

6. Zawody/piknik ? a gdzie otwartość? , "zagadajmy" do tego który strzela z nami wspólnie na strzałce.....!  ja,do każdego zagadam nawet jak go nie znam ale wspólnie ze mną strzela na osi ,tak poznałem Wyciora , Piotrka, a  na "Majówce " p.Gienka K .

Piknik połączony z "Małymi zawodami o dyplom", będzie zawsze lokalny , wystawiamy swą broń na pokaz ,można obejrzeć pomacać pewne zasady BHP są naginane ale zawsze pod okiem "Wielkiego Brata " który jak coś..... to zareaguje .

I nie podoba mi się przemycana formuła sprzedaży, to ma być piknik! ,a nie jarmark! .Chcesz sprzedać/kupić ? OK!! załatw to prywatnie , załóż stronę na FB , Alergo ,czy innej platformie, tam jest na to miejsce .

Ps. Jako zagorzały fan wszelkich zawodów ,pikników strzeleckich i innych takich imprez za co dziękuję Darkowi  i Markowi  ,bo to oni mnie namówili na GP Cracovia  06.2018 gdzie "psim swędem" wygrałem rewolwer .Będę wspierał każdą taką imprezę ,narażę się na "hejt" "planktonu " jak to  swego czasu Wille określił , i zawsze jakiś "specjał" kulinarny będą miał dla zainteresowanych za darmo . [Obrazek: smile.png]
Dziesiątek na tarczy !!!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak propagować nasze hobby i upowszechniać wiedzę o nim? - przez SadamAlAdin - 23-06-21, 09:26 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości