Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwubączkowe karabiny Enfield dla oddziałów Strzelców.
#26
Witajcie.
Ja też powoli dochodzę do porozumienia ze swoim Enfieldem. Efekty dzisiejszego strzelania. Wszystkie strzały z naważką 50gr szwajcara 3f, smar własnej produkcji po lekturze udostępnionej przez Rusznika (dziękować!), pociski kupne, dostępne w sieci. 50m, celowane pod czarne, stojąc bez podpórki:
- pierwsza seria 11 x pocisk z kokili Pedersoli (ok 645 gn.):
[Obrazek: d2b6fcf50a2dede3med.jpg]

- druga seria 12x pocisk ACP (ok 495 gn):
[Obrazek: 06ceb34eb7b0b208med.jpg]

- trzecia seria 5 x pocisk z kokili RCBS (ok 585 gn)
[Obrazek: a324f20e570b81dfmed.jpg]

Podsumowując, po 1. żałuję że wziąłem tylko 5 szt RCBS, bo układają się bardzo obiecująco.
Po 2. RCBS i Pedersoli były kalibrowane pod rozmiar lufy (.577") i układają się bardziej powtarzalnie. ACP w teorii też mają taką średnicę, ale mają też wyraźne szwy/ nadlewki, przez które wchodzą zdecydowanie trudniej. Błąd że nie przeważyłem wszystkich pocisków, bo te 3 szt ACP mogły mieć jakiś luft w środku i temu poleciały nieco wyżej, nie wiem.
po 3. to są efekty wielu godzin strzelania z podpórki, testując prochy, smary, naważki, pociski w różnych konfiguracjach. przy ok 6-7 strzelaniu zacząłem otrzymywać pewną powtarzalność na pociskach pedersoli i acp, dlatego zdecydowałem się dziś na strzelanie stojąc.

Następnym razem trzeba wskoczyć na 100m.
Pozdrawiam!


*[edit]
testowałem też pociski z kokili LEE, jednak nie potrafiłem ich ujarzmić - latają gdzie chcą: prawo, lewo, góra dół.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dwubączkowe karabiny Enfield dla oddziałów Strzelców. - przez Graveland - 29-10-23, 09:58 PM
RE: Enfield Rifle M 1853 - przez Derek - 29-04-23, 02:33 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości