Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monkey Tail's Westley Richards
#5
Niestety nie znalazłem fotek swych tarcz strzelonych z mego WR Portugal Cacadores gdyż ostatnio jak z niego strzelałem to było jakieś 3-4 lata temu...ale mam kilka innych fajnych fotek broni z dawnych lat...

                                                     

Na fotkach ukazałem mego WR zaraz po renowacji jakieś 6 lat temu dziś ta poprawiona brunira na lufie nie da sie odróżnić od epokowej która jest zachowana pod lufą-łożem , na fotkach po prawej stronie ukazano WR z bagnetem ''maczetowym'' jak to mawiają Anglicy ten typ bagnetu do Portugalskich WR jest rzadszy nisz zęby u kur  Big Grin gdyż w epoce wyprodukowano ich tylko około 2000 sztuk . Standardowym bagnetem do WR Cacadores był bagnet jataganowy wyprodukowany w ilości  około 8000 sztuk. Widać też patrony jakie używałem do strzelań z pociskiem rowkowanym z kokili Lee .459-500, takie sie najlepiej sprawdzają w tym modelu WR...na dystansie 50 metrów uzyskiwałem z naważek A1 oraz ZS4 60 do 70 grain skupienie około 3 cm a na 100 m około 6 cm w 5cio lub 10cio  strzałowych seriach.  

                        

Na powyższych fotkach ukazałem WR sztucer [lufa 25''] angielskich traperów kolonialnych produkcji z 1863 roku który posiadałem w swej kolekcji pomiędzy 2010-2017 rokiem , jest to bardzo rzadko spotykany model sztucera WR z wczesnych lat produkcji WR [przed Burskimi sztucerami] różniący sie od choć by ukazanego Portugala Cacadores węższą pokrywą zamkową [klapą] oraz ''półbączkiem'' z obrotowym strzemiączkiem dla pasa nośnego. Jak widać z fotem broń była staranie wykonana z pięknie usłojonego drewna orzechowego oraz nieco wytartym od bardzo dłłuuugiego używania kratkowaniem chwytu kolby i łoża , na lufie był typowy angielski celownik klapkowy z wstawkami z platyny...dla dopełnienia wątku warto tu nadmienić że wczesne sztucery i karabinki WR strzelały inna amunicją=inny typ pocisku niż te produkowane po 1865 roku.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Monkey Tail's Westley Richards - przez Derek - 05-07-21, 11:13 PM
RE: Monkey Tail's Westley Richards - przez Derek - 11-08-21, 11:07 PM
RE: Monkey Tail's Westley Richards - przez Rusznik - 07-01-22, 06:18 PM
RE: Monkey Tail's Westley Richards - przez Derek - 07-01-22, 07:32 PM
RE: Monkey Tail's Westley Richards - przez Rusznik - 12-01-22, 01:00 PM
RE: Monkey Tail's Westley Richards - przez Rusznik - 29-01-22, 07:18 PM
RE: Monkey Tail's Westley Richards - przez Rusznik - 20-02-22, 08:53 AM
RE: Monkey Tail's Westley Richards - przez Rusznik - 18-06-22, 03:38 PM
RE: Monkey Tail's Westley Richards - przez Derek - 26-09-22, 06:57 PM
RE: Monkey Tail's Westley Richards - przez Derek - 13-10-22, 07:48 PM
RE: Monkey Tail's Westley Richards - przez Derek - 21-10-22, 09:40 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości