Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lorenz Infantry MII DP - dylematy zgodności
#9
Kol.Derek , twa argumentacja jest pełna nieścisłości , i dziur ,gdyż mówimy tu o REPLIKACH .

Wypunktuję  owe dziury: dotyczy replik ,pomijam orginały .
1."Chcica" sprzedawców   nie jest dla mnie żadnym autorytetem, posłużyłem się jedynie jedną opinią  .....jak na razie! .....ale podrążę temat  bez obaw
2 .Karabin Remington Zouawe , obecnie oferowany  przez DP , nie ma oznaczenia MLAIC .Dlaczego ? bo jako taki nigdy nie był użyty na polu walki ,nie posiada statusu  broni wojskowej w rozumieniu przepisów MLAIC .
3.Mylisz status MLAIC/SAC  ,vs. przepisy.
4.Tak się składa iż posiadam karabin Mauser( replikę ) zakupiony gdzieś na początku tego 2021 roku i jest już po modyfikacji  rear sight, jest już przesunięta ku tyłowi ,więc  mogę przypuszczać iż wspomniany Lorentz też spełnia wymagania przepisów MLAIC , (nadal piszę o replikach ) .
5.Nigdzie w przepisach nie  ma mowy o "front sight" ,wręcz są dopuszczalne niewielkie modyfikacje ( repliki) .
6.Konkurencje no.3,37 to konkurencje wojskowe podzielone jak sam wspomniałeś na kategorie R/O a mówimy o replikach i przepisy MLAIC/SAC to rozdzielają jasno.
7.Jak wspomniałeś, jednak nie na temat , bruzdy i pola ,a nawet kaliber mogą się różnić od orginału o ok.1% /mm. w replikach .
8.MLAIC/SAC poszło z "duchem czasu" i dostosowało przepisy do współczesnych norm .........
Podsumuję :
Orginał nie mam żadnych zastrzeżeń, "bronioznawczość " to jedno i tutaj ukłon w stronę kol. Rusznik [Obrazek: smile.png], a znajomość współczesnych przepisów to inna bajka .
Replika jest współczesna więc jako taka wpasowuje się w owe przepisy MLAIC/SAC ,z małymi wyjątkami .
Kol.Derek  znajdż mi współczesną replikę Lorentza cyt."muszka lutowana to i w reprodukcji musi być taka sama a nie przestawna na jaskolczy ogon" będę wdzięczny .
Parcie na orginały ,a jak wynika z różnych forum ,trąci mi "chcicą " !
Mamy 21-szy wiek, wszelkie informacje są dostępne od ręki , wystarczy poszukać, nie trzeba być członkiem jakiejś grupy na FB ,czy forum by poczytać i wysnuć wnioski .


Wiadomości w tym wątku
RE: Jegerskie Lorenze - spotkanie kombatanckie... - przez dubiel - 28-08-21, 08:05 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości