Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lorenz Infantry MII DP - dylematy zgodności
#13
Kolego dubiel bez urazy ale z ''jakiej choinki'' Ty sie urwałeś??!

Chcesz widzieć współczesną replike Lorenza z  PRAWIDLOWO zalutowaną=osadzoną muszka to masz i to jest w sklepie na który sie tak mocno powoływałeś i raczyłeś do tego jeszcze coś pokrząkiwać ze jest 21 wiek i wszystko taki dyletant jak ty możesz sobie wyszukać  w necie i sobie poczytać itp...a gówno prawda drogi dyletancie bo jak sie nie posiada rzetelnej  PODSTAWOWEJ wiedzy tematu to se możesz wyszukiwać  w necie ale nie na temat starej broni tylko kredek do tornistra  Big Grin Tak wiec drogi dyletancie racz najpierw zdobyć PODSTAWOWĄ wiedzę tematu o broni a potem Nas tu ustawiać po kątach ,  to już robi sie w tym temacie żałosne ze ludzi który kilkanaście czy ponad 30 lat [jak ja] zajmują się bronia historyczna i strzelaniem  są ustawiani po kątach przez dyletanta co ledwo sobie zakupił jakąś żałosną repliczke cp...

Oto link do sklepu z replika Lorenza z prawidłową muszka , dubiel ty ślepy jesteś czy tylko mało rozgarnięty w powyższym temacie...

http://saguaro-arms.com/product-pol-1802-Lorenz -M1854-I.html?query_id=1

No to jedziemy dalej z tematem aby nauczyć dyletanta czytać z zrozumieniem oraz aby poszerzyć jego zawężone horyzonty bronioznawcze.
Racz kolego dubiel zaglądnąć w niedaleką przeszłość i wtedy zobaczysz ze replika z D.P tgz Mauzera M 1857 była na poczatku produkowana z celownikiem osadzonym PRAWIDŁOWO zaraz za komora lufy czyli bliżej oka następnie ten ''wspaniały producent'' zaczoł wytwarzać ten model karabinu z szczerbinka przestawioną dalej od oka strzelca [bliżej ostatniego bączka lufy] i długo tak sobie to FAŁSZERSTWO istniało mimo wielu głosów z środowiska MLAIC ze to jest niezgodne z epokowym oryginałem oraz nagina to tym samym przepisy MLAIC , no i w końcu przyszedł rok 2016 i pan Pedersoli na ME w Austri dostał taka bure od  zarządu MLAIC ze musiał powrócić do produkowania kb.Mauzer z szczerbina bliżej oka jak w oryginale. Na dziś dodatkowo bardzo wyostrzono zapisy regół MLAIC tyczące sie broni a ZWŁASZCZA broni typu wojskowego...i co kolego dubiel było a nima Mauzerka z przestawiona dalej od oka szczerbina. Trzymając sie wydumek producenta D.P około 2015 zaczoł po przejęciu upadłego Euroarmsu produkować Enfieldy w tym pierwsze partie seri produkował z luf pozyskanych z Euroarmsu z NIE EPOKOWYM gwintowaniem no i dupasałata musiał szybciutko z tego zrezygnować i wdrożyć własną produkcje luf do Enfieldów z prawidłowym gwintowaniem przewodu lufy. Mało tego do niedawna Enfieldy z D.P posiadały ŚRUBE REWIZYJNĄ w brandce kominka a to jest niezgodne z epokowym oryginałem i co kolego dubiel komisja broni przy Mlaic juz to oprotestowała i ten ''wspaniały ffantasstyczny mlaicowski producent'' D.P już nie może produkować pod szyldelm MLAIC takich Enfieldów z ta nic nieznaczącą śrubka w brandce...

Tak samo bębie z Lorenzami z D.P bedzie musiał producent zmienić muszki i przestać produkować zamki z mechanizmem pływakowym na orzechu bo to jest absolutnie niezgodne z epokowym oryginałem i jest poza tym jawnym przegięciem przepisów MLAIC  

Więcej takich bronioznawczych ''kwiatków'' nie chce mi się tu opisywać , uwierzcie mi jest tego sporo...


Wiadomości w tym wątku
RE: Jegerskie Lorenze - spotkanie kombatanckie... - przez Rusznik - 28-08-21, 01:43 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości