Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lorenz Infantry MII DP - dylematy zgodności
#14
Kol. variag :

to link do sklepu z bronią historyczną ,a omawiany model  współczesna replika LORENTZ INFANTRY II z lufą gwintowaną produkcji DP .

Kol. rusznik

Jak najbardziej , jestem dyletantem bronioznawczym! [Obrazek: sad.png]  ,chociaż bardziej kulturalnie byłoby "laik" - (to taki synonim, wyrażenia dyletant [Obrazek: smile.png]), zresztą sam na początku tego posta się tym mianem określiłem, LAIK .

Jako laik bronioznawczy nie mający 30-sto letniej wiedzy wykażę ci kilka nieścisłości w twej wypowiedzi.

1. Omawiany karabin to Lorentz type II infantry ( piechoty) !!!!! REPLICA DP.

2. Link który zamieściłeś  dotyczy Lorentz muszkiet gładkolufowy ! (http://saguaro-arms.com/product-pol-1802-Lorenz -M1854-I.html?query_id=1) REPLICA DP.

3. ad.2  specjalista z wiedzą 30-sto letnią nie popełnia tak rażących "szkolnych " błędów w swej wypowiedzi ,nawet w dyskusji z "dyletantem"  ! a feeee !!!!!!!!! [Obrazek: thumbsdown.png]

4.Abolicja dot. Mausera i kontrowersyjnego umieszczenia  "rear sight" obowiązywała do  końca grudnia  An.2020 !..... DP miało na to czas i się podporządkowało !

5. Jesteś oficjalnym delegatem MLAIC/SAC  na Polskę ,czy tylko sobie uzurpujesz to prawo bazując na swej  wiedzy .?

6.Wiedzy bronioznawczej nie neguję , wręcz jestem pod wrażeniem ,chylę czoła ,ale z przepisami jesteś trochę na "bakier" ,tak jak i z kulturą wypowiedzi " .Siano  wychodzi jak ze starego materaca .

7.Nikogo na tym forum " nie ustawiam po kątach " !!!! Zwłaszcza  strzelców z 30-letnią  gwarancją  upss !!! tradycją [Obrazek: smile.png] ,ale miło iż głos krytyki jest dostrzegany.

Kol. Derek
Wróciłeś już do domu ?

Pozostaję w szacunku dla strzelców , wszelakiej maści .


Wiadomości w tym wątku
RE: Jegerskie Lorenze - spotkanie kombatanckie... - przez dubiel - 28-08-21, 05:40 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości