Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lorenz Infantry MII DP - dylematy zgodności
#19
Thumbs Down 
kol. Derek

- gdzie w punkcie II-gim  wspomnianego regulaminu  MLAIC?SAC jest słowo fixed ?( mocowanie ) ?

ii) Limited alterations to the point of aim are permissible by the use of a replacement blade or
sight bearing the same configuration and profile as the original. Alterations to the original
sights are not permitted.


Na polski chociaż to trudne, postaram się przetłumaczyć :

- Niewielkie alternatywy, modyfikacje punktu celowania ,są dopuszczalne ,   ale tak, by używać zamienników przyrządów celowniczych o tej samej konfiguracji i profilu zgodnym  z orginalnymi , w domyśle ( reprodukcje )

Konfiguracja jest zachowana , profil muszki też ,są to tożsame słowa w J.polskim .

Mylisz mocowanie z pojęciem , konfiguracji/ profilu .

Wynika z tego jasno iż nic tu nie ma o "mocowaniu- fixed, " muszki na jaskółczy" ogon , we wspomnianym karabinie Lorenz Infantry type II DP - reprodukcja .

Być może dlatego nikt jak na razie, nie pokusił się o tłumaczenie reg.MLAIC /SAC  na język polski, jest trudny dla innych nacji.

Oczywiście argument padły, ale tylko w kwestii   "orginałów "  a tych nie podważam ! Być może wdepnąłem w przysłowiowe  GIE  ruszając reprodukcje .........

Dziękuję też bardzo za zwrócenie mi uwagi na "literówkę "  oczywiście omawiany karabin to Lorenz , ale nie czepiajmy się "pierdół " Wszyscy wiemy o co chodzi  Smile    

Póki co , temat  będę  drążył , wystosuję też e-mail do dr.Balazas Nemeth ,bo jak widzę wielu się tu na niego powołuje .

Niestety moja choinka z której się urwałem,jest zbyt wysoka  by się na nią wdrapać i z internetem  jest kiepsko[Obrazek: thumbsdown.png] ,więc z góry przepraszam za dublowanie postów .Admin to poprawi  Smile

Niebawem się odezwę .


Wiadomości w tym wątku
RE: Jegerskie Lorenze - spotkanie kombatanckie... - przez dubiel - 29-08-21, 08:16 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości