Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lorenz Infantry MII DP - dylematy zgodności
#27
Witam kolegów (not including -rusznik)

Cezury czasowej nie będę stosował .....

Zacznę od mojej ostatniej wypowiedzi z zakończeniem " niebawem się odezwę "

kol. Derek

1. W  kwestii  cyt. "Czyli wskaż dokumentację wojskową z epoki dla tego karabinu z zastosowaniem muszki na jaskółczy ogon i które oddziały w jakiej armii zostały w te karabiny uzbrojone lub gdzie armia przyjęła takie karabiny na stan magazynowy.

1.1  Nie  ma i nigdy nie będzie ! ,gdyż na początku tej dyskusji  wskazałem iż omawiany karabin, to Lorenz  etc.etc. reprodukcja współczesna do strzelania na zawodach do papieru ,a w epoce ( Orginał ) to karabin wojskowy do strzelania na wojnie ,  dwie konstrukcje omawianej muszki , i dwa zastosowania karabinu Lorenz.  , niuanse  są jasne .

2. W kwestii ukazany mi Lorenz z prawidłowo zamontowaną muszką ..........

2.1 Jak najbardziej zgadzam się !, jednak ów prezentowany model to Lorenz muszkiet gładkolufowy raczej nie pasujący do żadnej konkurencji MLAIC?SAC -a te omawiamy.

2.1.a - No 1. Miquelet - nie bo to zapłon kapiszonowy .

2.1.b - No 2 Maxymilian   j/w

3.1.c - No 3 Minie - raczej też nie ! gdyż "kto o zdrowych zmysłach strzela z gładkiej lufy " na dystansie  100m ? , nie celny !

4.1.d - No 4  Whitworth , nie pasuje  j/w

5.1.d - No15 Vetterli  -są inne karabiny  bardziej  celne  plasujące się w konkurencji Minie ,Lamarmora  etc.

6.1.e - No 37 Lamarmora -j/w  50 m  nie celny !

7.1.f - Pensylwania -  też nie , bo zapłon  kapiszonowy .

Tak więc Lorenz gładkolufowy,  został wycofany z oferty DP, zresztą na stronie SA jest określany jako karabin do rekonstrukcji ,też niedostępny.

Co do owej muszki ,tu chyba ma znaczenie kaliber lufy i względy technologiczne produkcji ,oraz parcia na "kasę " nikt tego nie chce .

Jak wspomniałem w tej  sprawie  Lorenz Infantry  Type II  prod. DP wystosowałem e-mail do SAC  (sac@mlaic.org ) , oraz Balazs Nemeth - Chairman SAC. (balazs.nemeth@upcmail.hu)

Oczekuję na odpowiedż .

Temat będzie kontynuowany .

Pozdrawiam dyskutantów ,obserwatorów oraz wszelkiej maści strzelców CP .

Ps .Zignoruję  też wypowiedzi  rusznika , do puki nie nauczy się  wypowiadać kulturalnie , bo nie lubię być obrażany !!!!!! . Dyskutuję jedynie z ludżmi  kulturalnymi w wypowiedziach!!!


Wiadomości w tym wątku
RE: Jegerskie Lorenze - spotkanie kombatanckie... - przez dubiel - 31-08-21, 04:35 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości