Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwubączkowe karabiny Enfield dla oddziałów Strzelców.
#12
Ciąg dalszy zabawy z P60 tym razem z poprawionym pociskiem Williamsa. Strzelałem różnymi naważkami i o dziwo pocisk ciut poszerzony nie wymaga już takich wielkich naważek. Oto rezultat z ostatnich kilku strzałów gdy zaczynałem strzelać co raz niższymi naważkami bo 60 gr ZS4 tym razem siało po całej tarczy (no prawie po całej bo wszystko z prawej strony).

   

Używany przeze mnie pocisk Williamsa waży 570 grain no to jest kawał kuchy :p a smar to Rusznika wyrób i sprawdził się tak, że po 15 strzałach wyczyściłem lufę ale różnicy nie widziałem wszystko grało jak należy i do końca już nie czyściłem bo nie trzeba było. Te strzały na tarczy to ostatnie 8 sztuk wystrzelonych z serii 35 strzałów.
Do strzelania naważki 45 grain podniosłem celownik specjalnie by było widać ostatnie 3 strzały i by się nie mieszały z poprzednimi strzelonymi naważką 50 grain.
Wniosek taki na 50 m nie trzeba wiele prochu ale musi być szybszy niż ZS4 i trzeba jeszcze poeksperymentować z ilością kaszki (zmniejszyć jej ilość).
Czeka mnie jeszcze dorobienie jak to nazywają końcówki do celownika.
Aha strzelanie było na te 50 m, stojąc bez podparcia.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dwubączkowe karabiny Enfield dla oddziałów Strzelców. - przez Derek - 16-06-22, 05:42 PM
RE: Enfield Rifle M 1853 - przez Derek - 29-04-23, 02:33 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości