Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki...
#1
Ostatnimi czasy widać i słychać w eterze związanym z zakupami  oryginalnej broni  wśród naszych krajowych laików i świeżaków wzmożony ruch , większość z tych laików zabiera sie za sprawy związane z epokową bronią całkiem od ''doopy strony'' często na siłę i przy tym sporo przepłacają na egunie czy innych aukcjach lub też o zgrozo kupują całkiem nietrafione pozycje...

Drodzy dyletanci najpierw rzetelna wiedza a potem ''rzucanie sie w odmęty zakupów'' , skąd ta rzetelna wiedza bronioznawcza sie bierze ? głownie z FACHOWEJ i uznanej literatury tematu , internet to dobra rzecz na uzupełnienie lub ubarwienie fachowej wiedzy , następnym  źródłem wiedzy o epokowej broni jest praktyka z oryginalna bronią zdobyta na ŻYWO czyli namacalnie a nie z internetowych obrazków czy pitolenia w necie...większość  ludzi będzie sie pytać : ''no dobrze a skąd takie namacalne doświadczenia z bronią zdobyć ?'' ano  ''świeżaki''  trzeba kontaktować sie z kolekcjonerami , odwiedzać muzea oraz giełdy militari...wiem wiem to sporo czasu  i kasy kosztuje do tego ''wejście'' do kolekcjonerów nie jest takie proste...no cóż gdyby kolekcjonerstwo-bronioznawstwo było takie proste i tanie  to każdy zaściankowy wieśniak mógł by zostać wybitnym bronioznawcą oraz posiadać piękną kolekcje broni tak około 100 sztuk broni palnej...na szczęście tak łatwo tu nie jest.

Mimo tego że ze mnie już ''stary wyjadacz'' w temacie kolekcjonowania /bronioznawstwa i renowacji broni to wciąż  poszerzam swe horyzonty w tej materii , na to konto TYLKO tej jesieni zakupiłem oto taką partyjkę książek tak historycznych jak i bronioznawczych...

   

a to jeszcze nie całość mych jesiennych zakupów gdyż jeszcze ''jadą'' do mnie cztery książki.


   



   

A tu jedna z mych CZTERECH bibliotek....aktualnie posiadam ponad 200 książek i publikacji bronioznawczych oraz historii wojskowości...jak tam u kolegów może jakieś wymiany , dyskusje itp??
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Książki... - przez Rusznik - 30-12-22, 01:25 PM
RE: Książki... - przez Derek - 30-12-22, 01:33 PM
RE: Książki... - przez Siwy - 01-01-23, 09:40 AM
RE: Książki... - przez Rusznik - 02-01-23, 06:51 PM
RE: Książki... - przez Rusznik - 13-01-23, 07:32 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości