Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za osada?
#1
Witam wszystkich forumowiczów. Ostatnio na pchlim targu staroci nabyłem takie osady. Niestety starszy pan nie mówił od czego one są. Może ktoś z Was mi pomoże w rozszyfrowaniu od czego one są.                        
Odpowiedz
#2
Jakby nie patrząc nie są to osady sprzed XX w. czyli nas one nie interesują. No chyba, że ktoś wie z jakich to modeli są osady od Mausera poczynają a na jakiś sztucerach myśliwskich kończąc.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#3
A po co żeś to kupował? nr2 to Mosin. do kominka?
Odpowiedz
#4
Kupiłem bo było prawie za darmo, a myślałem że dopasuje osadę i wymienię sobie w wiatrówce żeby fajnie wyglądała Smile Smile Smile A miał jeszcze coś takiego           
Odpowiedz
#5
Main Gott na to nawet patrzeć nie można. To paszkwil jakich mało Sad
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#6
Czarnoprochowy Mosin, marzenie dyletantów i pseudoromantyków rusofrankofilów.
Odpowiedz
#7
(21-09-23, 07:46 PM)Derek napisał(a): Main Gott na to nawet patrzeć nie można. To paszkwil jakich mało Sad

Na razie może wygląda jak paszkwil ale w jesienne i zimowe wieczory może uda się doprowadzić go do porządnego wyglądu
Odpowiedz
#8
Pierwsze co to zeszlifuj ten charakterystyczny dla Mosina garb na kolbie, to może powstrzymasz odruchy wymiotne u Admina.
Odpowiedz
#9
2 jeśli ma wycięcie na magazynek ,od spodu to od mosina ,jeśli nie to kbks,
3 i 4 to kbks,
kapiszonowy ,jako dziecko bawiliśmy się w wojnę -nadaje się.
Odpowiedz
#10
Ale zdolny rzeźbiarz, żeby z kolby Mosina zrobić czarnoprochową z pięknie wpuszczonym zamkiem. Nawet sprężyny do bączków wykorzystał oryginalne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości