Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piotr Rząd " Strzelectwo sportowe. .."
#1
Photo 
Na rynku wydawniczym pojawiła się praca, której autorem jest p. Piotr Rząd. Pełny tytuł : "Broń czarnoprochowa. Strzelectwo sportowe i rekreacyjne"
Czy ktoś może podzielić się opinią, przemyśleniami lub poprostu zrecenzować tą publikacje.
Odpowiedz
#2
Cena na alledrogo to 95 zł. Książka zapewne przydatna dla początkujących bo Piotr to doświadczony strzelec. Jak ktoś kupi to chętnie i ja się zapoznam z recenzją.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#3
Witam serdecznie. Właśnie otrzymałem przesyłkę z wymienioną książką. W Sobotę porównam na łamach Forum zawartość powyższej książki z również niedawno wydaną (Rok temu) pozycją "Sztuka Dymienia czyli strzelectwo czarnoprochowe dla każdego" Jacka Filipczyka.
Odpowiedz
#4
Super Smile
Sam jestem ciekaw tej książki.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#5
W ubiegłym roku na rynku pojawiła się pierwsza od dawna publikacja dotycząca Strzelectwa Czarnoprochowego autorstwa Jacka Filipczyka o tytule "Sztuka Dymienia czyli strzelanie czarnoprochowe" W tym roku moją bibliotekę wzbogaciła kolejna książka dotycząca tej tematyki pod tytułem "Broń czarnoprochowa strzelectwo sportowe i rekreacyjne" napisana przez Piotra Rząda. Obie pozycje dostępne były w podobnej cenie około 100 zł (niestety taka jest cena książek wydawanych w małym nakładzie skierowanych dla wąskiego grona odbiorców). Czy warto? 
Pan Jacek Filipczyk na łamach swojej książki dzieli się z czytelnikiem swoją wiedzą teoretyczną i udziela wskazówek praktycznych bazując na własnym doświadczeniu. Książka dotyczy strzelectwa z wykorzystaniem broni krótkiej (tu akurat rewolwerów). Zawiera wystarczający zasób wiedzy pozwalający rozpocząć bezpieczną przygodę z bronią czarnoprochową. Wiedzę taką można również zdobyć na forach internetowych od doświadczonych strzelców, jednak wymaga spędzenia dużo większego czasu na śledzeniu kolejnych wątków aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące początkującego adepta strzelectwa pytania. Jedynym minusem jest kilkukrotnie zauważona podczas lektury przypadłość nie kończenia myśli wyrażona słowami ..."ale o tym w dalszej części książki"... Niby drobny mankament literacki, jednak podczas lektury bardzo rozpraszający. Hylę jednak czoło za wykonaną pracę.
Pan Piotr Rząd w swej książce również wykorzystuje swe doświadczenie aby każdy początkujący w bezpieczny sposób mógł obchodzić się z bronią czarnoprochową. Autor rozpoczyna od przedstawienia przepisów prawnych na których zbudowano dostępność do broni dla każdego Obywatela. Następnie wskazuje właściwe formy zachowania na Strzelnicach i obchodzenia się z bronią. Wszystko jest bogato ilustrowane dobrymi zdjęciami i ... tu nie ma lipy. Autor nie poszedł po najmniejszej linii oporu prezentując kolejne fazy ładowania rewolweru używając tych samych zdjęć. Autor opisuje technikę obsługi rewolwerów, pistoletów i broni długiej. Przedstawia technikę celowania i prawidłowego ściągania języka spustowego. Jako wisieńkę na torcie mamy opis czym jest MLAIC. Przyznam, że jest to bardzo dobra pozycja w którą warto zainwestować. Autor ponad wszystko stawia bezpieczeństwo, jednak czytelnik nie znajdzie w niej odpowiedzi na najbardziej nurtujące początkującego strzelca pytania (ile kaszki sypać do...). Wada (przeczytanie zajęło mi 1 Godzinę i 15 Minut). 
Wciąga, jest dobrze napisana i warta swej ceny.
Odpowiedz
#6
Podziękowania za recenzję i polecenie książki Piotra Rząda poczatkującym adeptom sztuki strzelania z czarnego prochu. Cieszy mnie również ten rozdział o MLAIC. Mam nadzieję, że wielu strzelców pojmie, że to nie jest takie groźne jak brzmi.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#7
Dzisiejsza generacja ''młodych'' to raczej korzysta z Youtube niestety, książka to dla wielu jakaś abstrakcja.
Odpowiedz
#8
Dziękuję za opinię o publikacjach. Teraz jestem pewny, że zamówię. Tyle, że nie do mojej biblioteczki tylko jako prezent dla kolegi, którego namawiam do dołączenia do naszej czarnoprochowej braci.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości