Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztucer z Bremy - ustawianie na 100 m
#1
Dzisiaj po raz drugi z tym sztucerem na strzelnicy i taki efekt na 100 m uzyskałem.
A jako, że było minus 4 stopnie Celsjusza i ustawiałem diopter to strzelałem ze stołu z worka. Nie bójcie się może wkrótce tak i leżąc dam radę Tongue

   

Co to za sztucer to opiszę kiedy indziej a teraz tylko tyle, że mimo podobieństwa do Feldka to nim nie jest. Różni go kaliber 0.40" jak i rodzaj gwintu bo Henrego i szybki skręt bo 1:26.
Zatem mam karabin na trochę dalej niż 100-200 i 300 metrów Smile
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#2
Strzela bajecznie, jak z bajki Braci Grimm, Die Bremer Stadtmusikanten.
Odpowiedz
#3
Dzisiaj co prawda nie było minus 4 st. C ale tylko minus 1 i padający śnieg. Strzelałem tak jak ostatnio na 100 m ze stołu ale już bez podpórki czyli z łokci.
Naważka zwiększona do 50 gr CH 5 i mam wrażenie, że jeszcze za mała. Może za tydzień gdy nie będzie padało wyciągnę chrono  sprawdzę prędkości bo muszę osiągnąć tak minimum ze 320 m/s.
Na tarczy ostatnie 9 strzałów bo tyle miałem z naważką 50 gr.

   
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#4
Jakimi pociskami strzelałeś? Ładowane przez wlotkę ciasno czy luźno palcem?
Odpowiedz
#5
Ten sztucer nie ma wlotki. Pocisk o średnicy 0,40" typu conical jest luźny, trochę za luźny. Pod ciężarem pobojczyka opada swobodnie na dno lufy.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#6
Wiem że wlotki nie ma jako bron wojskowa, ale zawsze można zrobić nie ruszając lufy. Ten Conical to taki rewolwerowy czy dłuższy, jakiej wagi? Luźny pocisk w gwincie Henrego to jakoś nie pasuje, ilu polowy ten gwint jest?
Odpowiedz
#7
Normalny gwint Henrego 7-mio polowy a pocisk od Gibsa kalibru 0.40" typowy karabinowy conical długości 0,96" o wadze 20 g czyli ok. 308 grain. Jak widać na tarczy 100 m spokojnie jest celny z rozrzutem naturalnym jakieś 2,5 MOA czyli o 0,5 za dużo. Muszę szukać dalej albo dam zrobić kokilę pod tą lufę.
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#8
Dorobiłem wkładkę do kokili (dobrze, że mam systemową) zresztą już drugą i z pocisku typu conical zrobił się pocisk w stylu szwajcarskiego Vetterli z wnęką.
Od razu nie potrzebowałem już kaszki by doszczelnić układ lufa + pocisk i przy naważce CH3 40 grain taki oto rezultat uzyskałem. Strzelałem sportowo, stojąc, odległość 50 m.

   

Te błędy na tarczy to tylko moje a karabin strzela wyśmienicie Big Grin
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości