Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sensacja! Łuski sharpsa potwierdzone!
#2
To jest wszystko maly pikuś...robiac wiosenne porzadki w swych wszetecznych szpargalach oryginalnych czesci broni i innych klamotow natknolem sie na pakuneczek z przed wielu lat z napisem z kolekcji F.Sellersa dom aukcyjny RIA...chmmm rozpakowalem i jakie moje zdziwienie az to lusko-gilzy do slawetnego Sharpsa M 1874 w wersi kapiszonowej kal.45-Gov z dziurka w splonce gdyz wtenczas jeszcze nie znano wspanialego patentu na zaworki kulkowe...no normalnie eureka . Z tej radosci zadzwonilem do mego kolegi z Izraela aby mu oznajmic odkrycie bronioznawcze ten zas gładząc swa brode oznajmi mi ze ma cos jeszcze lepszego z tej kolekcji Sellersa gdyz jest to EPOKOWY gumowy mlotek do wbijania pociskow w  nowe=niestrzelane  gilzo-luski oraz slawna tubularna prochownice z koncowka na 45 grain prochu...moze  kiedys  bedzie mi dane to odkupic...dalej prowadzac dyskusje z kolekjoneren z Izraela ow wybitny znawca tematu oznajmil mi ze juz Strzelcy Berdana podczas ACW takich sprzetow uzywali gdyz  standartowe kapiszonowe Sharpsy M 1859 byly kiepskie i  wyjatkowo niecelne za sprawa uzywania papierowych patronow i kiepskiej  recznej  obrobki  pilnikami   w fabryce Sharpsa...alleluja.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sensacja! Łuski sharpsa potwierdzone! - przez Derek - 01-04-21, 01:02 AM
RE: Sensacja! Łuski sharpsa potwierdzone! - przez Rusznik - 01-04-21, 02:35 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości