Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogólnopolski Piknik Czarnoprochowy Pleszew 2022
#21
No i super Smile Jak dalej będą za luźne to tokarka i papier ścierny na trzpieniu. Przeszlifować, skalibrować  pocisk i sprawdzić Big Grin
Lorenz .54", Podewils-Lindner .56" i inne
Odpowiedz
#22
Darku, żeby wykonać ten kalibrator pocisków to sam papier ścierny nie wystarczy. Kupiłem rozwiertak maszynowy firmy CZ (Czechoslovakia) który bardzo dziwnym trafem był bardzo pasujący wymiarem od żądany przeze mnie wymiar.
Też "co nieco" kosztował Big Grin
Odpowiedz
#23
Rozbawiliście mnie. Przeciętny amator nie mający pojęcia o mechanice precyzyjnej i dysponujący kilkoma śrubokrętami, kluczami, łomem i lutownicą na pewno sobie poradzi. Aha, jeszcze wkrętarkę mam. mogę podziwiać umiejętności, jednak stwierdzam, że startowa poprzeczka w tym hobby jest wysoko.
Odpowiedz
#24
Odpowiem krótko: etam.
To wszystko zależy wyłącznie od tego czego się oczekuje w tej zabawie. Jeśli ktoś lubi minimalizm może strzelać kulką na łatce do tarczy proch sypiąc do fiolek z łuski. Lub kupować gotowe pociski w sklepach lub na allegro. Choć i tu są jakieś schody które trzeba przejść. Dopiero gdy się zaczyna wydziwianie i szukanie powodu dla którego kulka (lub pocisk) systematycznie omija 10-kę a czasem nawet i 9-kę zaczyna się też liczenie tych... no... "grajnów" Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości