Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy o powstaniu styczniowym.
#11
Rusznik napisał(a):Remington tak ale Old Model i ponoć taki posiadał niejaki Lwowiak Jaxa-Mokulski...

Jakie jest źródło tej informacji?
Odpowiedz
#12
OK , opowiem o tym Powstańczym Remingtonie , było to w drugiej połowie lat 1990tych znałem sie osobiście [dziś już ś.p] Jaxsa-Mokulski z Bytomskiego Bractwa Kurkowego był to jegomość rodem z Lwowa , bywając goszczony u niego  w domu opowiadał mi różne historie w tym o jego przodku który brał udział w Powstaniu Styczniowym , do tego pokazywał mi różne pamiątki i stare fotografie , pamiętam jedna dużą fotke z jego przodkiem z stroju szlacheckim gdzie miał pistolet Lorenza M 1862 i szable typu karabela, fotka ta była zrobiona chwile po Powstaniu w Lwowie , pokazał mi też mała starą fotke gdzie jego przodek za pasem ma wetknięty rewolwer i tak po rękojeści i ramie rozpoznałem tam Remingtona...na to rzekł Jaxa że tak to był Remington ale taki nieco inny niż dzisiejsze  włoskie repliki i że jeszcze przed  2gą W.Ś ten rewolwer był u nich w rodzinie . Po jakimś czasie i kilku dysputach przy okazji różnych spotkań w kręgu Brackich strzelań i imprez doszliśmy do wniosku że mógł to być Remington Navy M 1861 lub wcześniejszy model zwany Beals z roku 1860 też w kal. .36''...ot taka historia jednej pukawki z Powstania...
Odpowiedz
#13
Historia pukawki z powstania jest na tym filmiku. Czas 17:08

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości